O zájmy občanů tu nejde. Novináři dostali za úkol ho odstranit. Zkušený pozorovatel Kuchař vidí v kauze Babiš jedno velké ale

21.11.2018 20:45 | Zprávy

ROZHOVOR Podnikatel a ekonomický poradce Jaroslav Kuchař hodnotí protestní akce 17. listopadu a klima v české společnosti. "Já v lepším případě vidím žurnalistiku aktivistickou, v horším případě žurnalistiku prodejnou," říká na adresu novinářky Sabiny Slonkové, která se vydala do Švýcarska za psychicky nemocným synem premiéra Andreje Babiše. "Jakoby s odchodem Jana Petránka symbolicky spadlo novinářské řemeslo o další stupínek níže," míní Kuchař. Velmi pragmaticky se ale Kuchař staví i k Andreji Babišovi. "U Babiše je na prvním místě zájem Agrofertu," říká ekonomický poradce.

O zájmy občanů tu nejde. Novináři dostali za úkol ho odstranit. Zkušený pozorovatel Kuchař vidí v kauze Babiš jedno velké ale
Foto:
Popisek:

Už skoro týden řešíme kauzu „syn Andreje Babiše“. Začalo to reportáží Slonkové s Kubíkem, ve které byla použita skrytá kamera. Bylo to na místě? Byla dramaticky přibarvená, nebo profesionálně odvedená? Poskytovala reálnou „munici“ k vážnému politickému útoku na Babiše? Lze v ní vidět prvky načasovaného útoku?

A kdo je ochoten věřit, že to Sabina Slonková dělá výhradně kvůli pravdě? Je to snad novodobá Johanka z Arku? Ani náhodou.  Prý investigativní žurnalistika. Já v lepším případě vidím žurnalistiku aktivistickou, v horším případě žurnalistiku prodejnou.

Jakoby s odchodem Jana Petránka symbolicky spadlo novinářské řemeslo o další stupínek níže. Rádoby elitní novináři se chovají jako paparazzi, stírají rozdíl mezi zprávami a komentáři, reportáží a thrillerem, porušují novinářskou etiku a nedodržují – zdá se – ani zákony. Takový postup nelze obhajovat veřejným zájmem. Od kdy, pokud si tedy hrají na spravedlivé, účel světí prostředky?

To, že akce byla připravená a koordinovaná, je zcela evidentní. Otázka je kým a s jakými cíli. Na chvilku jsem se dokonce bavil představou, že celou kampaň vymyslel Marek Prchal. Ale vážně. Oligarcha v „normální“ politice a v „normální“ době je problém. O střetech zájmů bychom se mohli bavit hodiny. 

Hodně špatný scénář vidíme na Ukrajině. 20 oligarchů bojujících o moc. 5% střední třídy, 25% těsně nad hranicí chudoby. Zbytek pod hranicí chudoby. Jenže nežijeme v normální době a politika také není standardní.

Babiše, Okamuru a další „démony“ stvořila svou politikou právě ta část politického spektra, která teď nejvíce křičí. A stejné či podobné scénáře vidíme v dalších evropských zemích, i v USA. To není náhoda. To je jasné selhání systému politických stran, které se v procesu globalizace zaprodaly mocenským zájmům korporací. Propojení politické a ekonomické moci ničilo a ničí demokracii všude na světě. Směřujeme ke korporátní totalitě, a to na globální úrovni. Nějaký oligarcha je proti tomu legrace.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Marek Korejs

Miroslava Němcová byl položen dotaz

ODS

Dobrý den, vždy jsem ODS považovala za pragmatickou stranu. Bohužel v poslední době mám čím dál víc pocit, že se stáváte populistickou stranou. Viz třeba slib Fialy o tom, jak budeme mít za 5 let platy jako v Německu nebo to jeho video s Nuttelou. Můj dotaz zní. Opravdu chcete dělat takovou populist...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Liberálové přinášejí destrukci. Totalita s novým mechanismem, varuje Semín

4:46 Liberálové přinášejí destrukci. Totalita s novým mechanismem, varuje Semín

Současný extrémistický liberálně progresivistický střed, který v podobě vládní koalice pod taktovkou…