Pán vypovídal o hrůzách páchaných migranty, ale pak se ukázalo, že je zemanovec, bývalý komunista a protestoval proti radaru. Helena Langšádlová líčí řádění ruské propagandy u nás

14.02.2016 0:01 | Zprávy

PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Dokud bude Rusko válčit na Ukrajině a nevyřeší se tato politická krize, není důvod rušit sankce, tvrdí místopředsedkyně TOP 09 Helena Langšádlová. Vystoupení z Evropské unie nebo uzavření Schengenu by mohlo znamenat hospodářský úpadek a konec bezproblémového zahraničního obchodu. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také řekla, že se obává šíření ruské propagandy v České republice.

Pán vypovídal o hrůzách páchaných migranty, ale pak se ukázalo, že je zemanovec, bývalý komunista a protestoval proti radaru. Helena Langšádlová líčí řádění ruské propagandy u nás
Foto: Hans Štembera
Popisek: Místopředsedkyně TOP 09 Helena Langšádlová

V Poslanecké sněmovně jste prohlásila, že jeden z našich největších problémů je ruská propaganda, která v České republice šíří dezinformace. Co jste měla konkrétně na mysli?

Například na Aktuálně.cz vyšel článek od autora, který velmi věrohodně vypráví, jak byl na makedonské hranici a viděl zbraně v zavazadlech migrantů a mnoho dalších znepokojivých informací, které zněly věrohodně. Následně v některých médiích vyšla zpráva, že to není pravda, že autor tam snad ani nebyl a navíc jsem zjistila, že je v hnutí Ne základnám a odvolával se na to, že je bývalým členem rady vlády pro lidská práva a pracoval pro Amnesty International. Když si ale přečtete jeho životopis, dozvíte se, že jde o bývalého člena KSČM, příznivce Zemana a celá jeho minulost je podezřelá.

Vlastně zpochybňují celý jeho příběh a já mám obavy u těchto lidí, že nám tu šíří ruskou propagandu. Rusko z mnoha zdrojů podporuje protimigrantská hnutí a strany, dlouhodobě brání umožnit přijetí opatření v boji proti pašerákům a i v mediálním prostoru lze dohledat, kdo a kde přiživuje tu náladu ve společnosti. Nicméně ta situace je vážná a každý, komu záleží na budoucnosti Evropské unie a integraci, musí být znepokojen tím, co se děje a my to nesmíme podceňovat. Krize je vážná.

Řekla jste také, že buď Evropská unie, nebo Rusko. Skutečně není možná spolupráce s Ruskem? Vyčerpali jsme všechny možnosti?

Já jsem kladla otázku těm, kteří říkají: vystupme z Evropské unie. Nebo nabádají, aby došlo k podobným protiintegračním krokům. Ptám se, co nám nabízí? My jsme země s hrubým domácím produktem ze sedmdesáti osmi procenty tvořeného exportem. To znamená i nesmírně velký podíl pracovních míst díky exportu, podle některých by jenom uzavřením Schengenu zaniklo na čtyři nebo pět set tisíc pracovních míst, podle jiných ještě více. Co za alternativu nám tedy nabízejí? Co je další varianta? Jestli je to vystoupení a cesta naprostého hospodářského úpadku, tak v zemi s deseti miliony obyvatel bychom opravdu mohli velmi brzy skončit pod vlivem Východu a Ruska.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Zuzana Koulová

Mgr. Bc. Hubert Lang byl položen dotaz

Vyšetřovací komise

Zajímalo by mě, zda za členství v komisi berou poslanci nějaké příplatky? Protože jinak nechápu, k čemu je zřizujete. Ukažte mi nějako vyšetřovací komisi, která něco vyřešila.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jaké zbraně může položit Fiala na stůl? O armádě se ví málo, ale s vojenským historikem Fidlerem jsme některé údaje dali dohromady

9:45 Jaké zbraně může položit Fiala na stůl? O armádě se ví málo, ale s vojenským historikem Fidlerem jsme některé údaje dali dohromady

„Nejlépe jsme na tom perspektivně. Budeme prý mít nejlepší stíhačky na světě, až je jednou vyrobí, u…