Nikdy se v Evropě nezbavíme muslimského násilí, pokud se nevrátíme ke staré antické zásadě: V Římě buď Římanem. Tak zní výrok Miroslava Macka, který jste sdílel. Můžete vysvětlit, jak je myšlen?
Samozřejmě že nemohu vykládat, co si pod tímto rčením představuje pan M. Macek. Za sebe si myslím, že musíme trvat na tom, že každý přistěhovalec, který chce trvale žít v naší zemi, se musí naučit náš jazyk, musí dodržovat naše zákony a ctít naši kulturu. Nemůže si vytvářet svoje komunity a tam uplatňovat svoje vnitřní zákony. Děti musí chodit do našich škol a integrovat se plně do společnosti. Pokud se to někomu nelíbí, tak ať odejde.
Není ale už třeba ve Francii na boj s radikálním islámem pozdě? Říká se sice, že nikdy není pozdě, ale... není těch radikálů už prostě moc? Nezaspali nyní (někteří) probudivší se politici?
Francie, ale i Anglie a postupně větší část bývalé „západní“ Evropy doplácí na svoji minulou politiku, kdy zvaly pracovníky ze svých bývalých kolonií, aby vykonávali činnosti, které už původní obyvatelé těchto zemí nechtěli dělat. Ukázalo se však, že druhá a třetí generace imigrantů odmítají pozici gastarbeiterů, odmítají naše civilizační zvyklosti, podléhají radikálním náboženským imánům a parazitují na většinové společnosti. Situace se radikalizovala v době vzniku tzv. Islámského státu a mnoho mladých přistěhovalců odjelo z Evropy podpořit tento teroristický stát. Po jeho zániku se tito, již džihádisté, vrací a snaží se destabilizovat společnost.
To je však první část odpovědi co se děje v zemích západní Evropy. Velkým problémem je dlouhodobá a početná migrace obyvatel z muslimských zemí, kteří žijí v představě, že jsme v Evropě všichni bohatí a oni mají právo na naše bohatství. Evropští vůdci, místo toho, aby účinně bránili jejich přílivu, tak je vlastně pozvali a nijak nebránili jejich invazi. Dnes prohlásila kancléřka Merkelová, že se musí změnit ochrana hranic Schengenu a nový systém by mohl být schválen v roce 2022. To je výsměch. Nejsou schopni účinně chránit naši civilizaci.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Oldřich Szaban