Podřídíme se muslimům, ustoupíme a budeme se jim klanět. To chtějí. Exdiplomat se raduje z Trumpa a má ostré vzkazy Halíkovi, politikům i novinářům

15.11.2016 4:41 | Zprávy

ROZHOVOR „Lidé už dávno nevěří blouznící Merkelové ani Junckerovi či Schulzovi. Nevěří jejich nereálným vizím, které i podle posledního oráče vedou Evropu do záhuby.“ Bývalý diplomat Jiří Kobza (SPD) je přesvědčen, že nadcházející vlna voleb smete „euroškodiče jednou pro vždy do zapomnění“, a upozorňuje i na to, že spousta lidí bude muset po roce 2017 začít skutečně pracovat. Jenže zároveň se také obává, že pokud vláda „nebude jednat, začnou občané z pocitu zoufalství a bezmoci brát svoji bezpečnost do svých rukou, jako to vidíme v některých případech ve Francii nebo v Německu či Švédsku“.

Podřídíme se muslimům, ustoupíme a budeme se jim klanět. To chtějí. Exdiplomat se raduje z Trumpa a má ostré vzkazy Halíkovi, politikům i novinářům
Foto: Archiv JK
Popisek: Jiří Kobza

Předpokládám, že jste spokojen s vítězstvím Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách, v čem pro vás vzbuzuje rozhodnutí voličů naději a je čeho se obávat?

Z vítězství Donalda Trumpa mám radost především z toho důvodu, že je živoucím důkazem toho, že volby opravdu mohou něco změnit. Mnoho našich občanů propadlo volební skepsi, na volby, jako nástroj změny rezignovali, jak bylo vidět na posledních krajských i senátních volbách, a já proto vkládám velkou naději v to, že americký příklad je přesvědčí, že volit je správné a opravdu přijdou volit.

Čeho se obávat? Že přijde obrovská manipulativní a nečistá masáž obyvatel ze strany masmédií, zaměřená proti vlastenecky naladěným hnutím a stranám. Je spousta lidí, kterým již začíná být jasné, že po parlamentních volbách 2017 budou muset do skutečné práce, a tak udělají vše pro to, aby taková situace nenastala.



Po celém světě se šíří názory, které u nás například reprezentuje Tomáš Halík. Tvrdí, že vítězství Donalda Trumpa pro něj byl šok a že je to tím, že nevzdělaní lidé jsou manipulovatelní. Co říct k názoru, že nám předvedl Trump, že cestou k politickému úspěchu může být systematické posilování toho, co je v lidech nejhorší?

Osobně si myslím, že pan profesor Halík ve své osobě ztělesňuje mnoho špatných lidských vlastností, už dlouho se zamýšlím nad otázkou, komu ten pán vlastně slouží, protože křesťanství ani vlastenectví to jistě nejsou. Nepovažuji vlastenectví ani obavu o bezpečnost lidí a státu za špatné vlastnosti. Navíc považuji zmíněné halíkovské  „vzdělance“ za pouhé oportunisty, hledající cestu k moci prostřednictvím nevolených a neodvolatelných funkcí v různých státem placených organizacích. Podle mne selský rozum je to, co tato společnost již dlouho postrádá a potlačuje.

Mimochodem, v řadách SPD je mnoho vysokoškoláků a i mimo hnutí např. profesor Pirk rozhodně nemůže být považován za nevzdělaného hlupáka. Podle mne si pan prof. Halík už dávno nevidí do úst.

Z vítězství Trumpa se radují všichni, kdo odmítají imigranty. Lze říci, že tímto je definitivně jasné, že v Čechách si už žádný politik, který to myslí vážně, nedovolí přijímat muslimy? A vůbec obecně v Evropě, viz názory CSU… Může se stát, že už nebudou chtít politici riskovat případné problémy, které s imigranty přicházejí? Jenže další informace svědčí o tom, že z Afriky stejně budou přicházet miliony migrantů a že tomu nebude možné zabránit…

Zabránit příchodu migrantů lze, jen k tomu chybí politická vůle, kterou, jak doufám, budou mít naše nová vláda a parlament po parlamentních volbách. Pokud vím, žádná politická strana neměla a nemá ve svém programu, že zaplaví naši zemi nepřizpůsobitelnými migranty, které zde budeme živit na úkor našich vlastních potřebných a chudých. Upřímně se obávám, že pokud vláda nebude jednat, začnou občané z pocitu zoufalství a bezmoci brát svoji bezpečnost do svých rukou, jako to vidíme v některých případech ve Francii nebo v Německu či Švédsku. Podle zkušeností ze západní Evropy a také z našeho pohledu je ilegální migrace nesmírné zlo, kterému se musíme rázně postavit. Když to neuděláme, budeme otroky ve vlastní zemi.

Koneckonců podívejte se, jak si muslimové představují multikulturní soužití:

Pravidla pro dhimmí zavedl Umar II. Jeho smlouva zněla následovně: 

Nebudeme v našich městech ani v jejich sousedství stavět nové kláštery, kostely, klášterní školy nebo mnišské cely, ve dne ani v noci nebudeme opravovat ty, které se rozpadají nebo se nacházejí v muslimských čtvrtích. 
Naše brány budou otevřené pro kolemjdoucí a cestující. Poskytneme stravu a nocleh po dobu tří dnů všem muslimům, kteří pojedou kolem. 
Nebudeme v našich kostelech nebo příbytcích poskytovat úkryt špehům, ani je ukrývat před muslimy. 
Nebudeme veřejně projevovat svou víru, ani k ní nebudeme nikoho přivádět. 
Nebudeme žádnému ze svých potomků bránit v tom, aby se stal muslimem, pokud si to bude přát. 
Budeme projevovat úctu muslimům a povstaneme a uvolníme místo, pokud se muslimové budou chtít posadit. 
Nebudeme se snažit vypadat jako muslimové napodobováním jejich oděvů. 
Nebudeme jezdit na koni, ani nebudeme mít meč nebo nosit jakýkoli druh zbraně, ani zbraně vlastnit. 
Nebudeme vyrývat arabské nápisy na naše pečetě. Nebudeme prodávat fermentované nápoje. 
Zkrátíme si vlasy na přední části hlavy (kromě krátkého pramene vlasů udržovaného jako znak podřízenosti). 
Budeme vždy oděni stejným způsobem, ať jsme kdekoli, a kolem pasu si uvážeme zunár. Nebudeme vystavovat kříže nebo své knihy u cest nebo tržnic užívaných muslimy. Kostelní zvony budou vyzvánět tlumeně.
Nebudeme zvyšovat hlas při vyprovázení mrtvých. Nebudeme přijímat otroky, kteří byli přiděleni muslimům. 
Nebudeme stavět vyšší domy, než mají muslimové. 
Kdokoli úmyslně udeří muslima, ztrácí ochranu danou touto dohodou. (Al-Turtúší, Sirádž al-Mulúk, str. 229–30)

Co vy na to? Když to srovnáte např. s Norimberskými zákony? 

Když si vzpomeneme na to, a to vy asi víte nejlépe, jak bylo veřejné mínění směrováno ještě, řekněme, před dvěma roky, nebylo vůbec přijatelné přistupovat ke složitému problému migrace způsobem, jaký teď zcela otevřeně prosazuje Trump. Bude politický mainstream přinucen otočit kormidlo? Jakou odezvu můžeme očekávat v Evropě a v ČR?

Do Titaniku teče voda a důstojníci diskutují, který záchranný člun bude nekuřácký (prohlásil V. Orbán naprosto výstižně). Pštrosí politika ani snaha dovézt si voliče prostě nefunguje. Myslím, že tato otázka měla spíše znít: Je vůbec pražská kavárna schopna procitnout ze svého poblouznění a pochopit realitu migrace? Osobně pochybuji, protože ji reprezentují lidé natolik odtržení od reality každodenního života, že jejich možnost pochopit to, že migranti se nepřicházejí k nám schovat, ale že nás přicházejí pokořit a ovládnout, je limitně nulová!

Jak zvládají informovat o volbě lídra světové velmoci média, ať už veřejnoprávní nebo soukromá? Myslíte si, že postupně zkusí hledat jiný přístup, že nebudou tolik proimigrační a podobně? Začnou být shovívavější i vůči názorům, které hlásají například nulovou toleranci vůči menšinám či imigrantům?

Způsob informace o výsledku voleb v USA mi připomněl formu, jakou informovala komunistická media o Gorbačovově přestavbě, potom o zvolení V. Havla prezidentem a nakonec jak informovala o útocích muslimských teroristů v evropských městech. Rozpačité plácání o ničem. Naši občané již povětšinou vědí, že veřejnoprávní média informují způsobem: Pokud je to v ČT nebo v ČRo, tak je to ve skutečnosti určitě jinak. Soukromá média se podle mne alespoň drží uznávaných nezávislých zdrojů (s výjimkou Novy, samozřejmě).

Jejich proimigrační shovívavost se podle mne bude dál odvíjet od norských a islandských fondů, financujících ony podivné „neziskovky“, které mají v masmédiích tolik prostoru (na rozdíl např. od Tomia Okamury nebo dalších lídrů SPD).Vzhledem ke zdrojům financování a politické síle, která dosadila ony šéfredaktory, pochybuji!

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Daniela Černá

Ing. Aleš Juchelka byl položen dotaz

Sociální služby

Nemyslíte, že mnohem větší problém, než jsou finance, i když ty jsou většinou alfou omegou všeho je fakt, že populace stárne, ale sociální systém na to není vůbec připraven a nic se neděje? Už teď je problém sehnat třeba pečovatelák a další služby. Kdy začnete řešit tento problém? Protože už se měl ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Poradci za téměř 70 milionů a lidé se mu smějí. Nebezpečné u premiéra, varuje Hrnčíř

0:01 Poradci za téměř 70 milionů a lidé se mu smějí. Nebezpečné u premiéra, varuje Hrnčíř

PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „EU vnímám jako druhý Sovětský svaz spolu s RVHP, která už reguluje a zakazuje kde…