Politická reprezentace EU je zcela idiotská, je to odpad, vzkazuje senátor Doubrava. Rusko není žádným nebezpečím, tím jsou agresivní NATO a válečnická Amerika

10.06.2016 4:49 | Zprávy

ROZHOVOR Senátor Jaroslav Doubrava říká, že Rusko není žádným nebezpečím, tím je NATO po vedením Ameriky. V rakouských prezidentských volbách Evropa promarnila šanci začít rozumnou změnu. Globální svět se změnil ve rváčskou arénu a EU je symbolem chaosu. Politická reprezentace EU je prý zcela idiotská, ochromená vlastní blbostí jako demokratičtí vůdci v letech 1938–1939.

Politická reprezentace EU je zcela idiotská, je to odpad, vzkazuje senátor Doubrava. Rusko není žádným nebezpečím, tím jsou agresivní NATO a válečnická Amerika
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Doubrava

V NATO se vede debata o posílení obrany proti „agresivnímu Rusku“. Mluví se o zintenzivnění cvičení, o umístění některých vojsk ve východních členských státech EU, již probíhá posílení protiraketové obrany (Rumunsko) a v první řadě se všeobecně naléhá na země Aliance, aby zvýšily výdaje na obranu. Je tato aktivita opodstatněná? Jsou vztahy s Ruskem stále tak problematické, že je potřeba posilovat obranu na hranicích s ním?

Je to stále dokola. Opět k tomu mohu uvést jenom to, že od začátku 90. let se rozšiřuje směrem k Rusku NATO. Rusko se snaží si uchovat vliv ve státech, se kterými sousedí. Je to logické, to musí vidět každý. Rusko nikoho neohrožuje. Když Gruzínci vpadli do Osetie, pouze Gruzínce zahnali tam, kam Gruzie patří. A to na základě proseb občanů Osetie i Abcházie. Co mezitím provedli kluci a holky z NATO? Není to nebezpečně dlouhý seznam ozbrojených neúspěchů, které destabilizují oblast od Afghánistánu po Blízký východ a EU? Rusko není žádným nebezpečím, tím je NATO po vedením Ameriky. Ta je tím nebezpečím, ta je tím agresorem. Všechno, co dělá, je příprava na agresivní válku proti Rusku. To v naivní představě, že by mohla zvítězit.                                                                      

Zintenzivnění cvičení, umístění nějakých aliančních vojsk ve východních členských státech EU, to jsou jenom komediální politické akce bez hlubšího významu. Česká armáda by měla posilovat svou schopnost ubránit své vnitřní středoevropské prostředí proti migrační invazi a terorismu.

V rámci debaty nad tímto tématem padla myšlenka, že bychom měli usilovat jak o stálé vojenské základny NATO, případně USA na našem území, tak o umístění prvků americké protiraketové obrany u nás, což jsme dříve odmítli v případě radaru v Brdech. Získalo by to vaši podporu?

Pokud jde o posílení protiraketové obrany, od Ruska není třeba očekávat nic jiného než od USA, tedy využít každé možnosti k ekonomicky výhodnější pozici. Nic více. Rozumnější by bylo mít tyto základny v Bulharsku a Řecku proti islámským zemím. Tedy i proti Turecku, nejen démonickému Íránu. Já v každém případě odmítám jakékoli vojenské základny a cokoli jiného na našem území! Američané si své choutky po válčení těžko nechají zajít. Jejich základny u nás by logicky byly mezi prvními cíli odvety. Co by to pro nás znamenalo, si říkat nemusíme.

Jak se díváte na občasné návrhy na zrušení sankcí proti Rusku? Sdílíte všeobecné přesvědčení, že navzdory tomu, že Putin má obrovské hospodářské problémy, i nadále je schopen si držet podporu veřejnosti?

Prezident Miloš Zeman to řekl jasně na žofínském shromáždění ve středu 24. května 2016: „… pokud jde o sankce vůči Rusku, rád bych vám uvedl jeden naprosto drobný, ale zajímavý příklad. Jak víte, tyto sankce vyvolaly sankce z ruské strany, tedy protisankce, které mimo jiné vedly k tak všednímu a nezajímavému jevu, jako je zákaz dovozu vepřového z Evropské unie. Česká republika vepřové do Ruska nikdy nevyvážela, ale o to více tam vyvážely ostatní státy Evropské unie. Vytvořením této bariéry vznikl přetlak na trhu včetně našeho, takže výkupní ceny vepřového klesly pod výrobní náklady. Drobná, všední, nudná ilustrace, která nemá nic společného se vznešenými deklaracemi o lidských právech. Mimochodem, ti, kdo tvrdí, že Rusko tyto sankce ničí, se hluboce mýlí, protože ruskou ekonomiku ničí nízká cena ropy, což je hlavní exportní artikl.“

K tomu není co dodat. Snad jen to, že naše hospodářství kvůli sankcím ztrácí obrovské prostředky, které není schopno ničím nahradit. Konečný důsledek bude to, že tamní trhy obsadí někdo, kdo není tak rozumu mdlého jako my.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Lukáš Petřík

Mgr. Renáta Zajíčková byl položen dotaz

Zajíčková (ODS): Naše školství stojí na rozcestí

Máte svatou pravdu v tom, že na tom naše školství není dobře, ale uvědomujete si, že jste už víc jak 3 roky u moci a pak vlastně jen konstatujete, že je školství na rozcestí? Nemyslíte, že jste pro školství, o kterém jste před volbami tvrdili, jak bude vaší vlajkovou lodí, udělali žalostně málo? Pro...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Tragické nepochopení role BIS ve státě.“ Radek Vondráček dal slovo. Po volbách zákrok

18:44 „Tragické nepochopení role BIS ve státě.“ Radek Vondráček dal slovo. Po volbách zákrok

Cenzoři mají čas do voleb, pak bude opět na prvním místě svoboda projevu. V rozhovoru pro Parlamentn…