Paní profesorko, co říkáte současným číslům týkajících se výskytu covidu-19 na Slovensku. Jsou podle Vás uspokojivá?
Epidemiologická situace na Slovensku se v poslední době nevyvíjela právě příznivě, zaznamenali jsme velký nárůst případů, téměř stejně jako u vás v Česku, pouze asi se čtrnáctidenním zpožděním. Takže jsme se rozhodovali, co udělat, aby nedošlo ke kolapsu zdravotního systému.
Proto také vláda nakonec přijala opatření plošného testování obyvatel, které by mělo, jak věříme, zpomalit šíření a prudký nárůst všech indikátorů.
Ten projekt celoplošného testování měl a má celou řadu odpůrců a kritiků. Vy ho tedy považujete za smysluplný?
Já si myslím, že smysl má, byla to samozřejmě velká a logisticky velmi náročná akce a musím poděkovat všem, kteří na ní jakkoliv pozitivně participovali. Lidé měli o testování skutečně zájem, chtěli vědět, jak na tom jsou, aby neohrozili své blízké, takže já to vnímám pozitivně.
Jak se podle Vašeho názoru zatím daří premiéru Igoru Matovičovi, který je momentálně sám v karanténě, bojovat ten bezprecedentní boj s pandemií koronaviru, který si zatím žádný slovenský předseda vlády samozřejmě neměl nikdy předtím možnost vyzkoušet?
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
COVID-19
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: .