Pane doktore, máme tu pořádně velký problém zvaný koronavirus. Nakažených přibývá po stovkách, máme tu celou řadu zákazů a omezení, která dokonce tak trochu připomínají stanné právo z dob protektorátu. Nevycházet a zatemnit. Není to ale přece jen zčásti obyčejná mediální bublina?
Tak je to naprosto výjimečná situace, kterou vlastně nikdo z nás žijících nezažil, protože ta poslední velká epidemie nebo spíše pandemie se odehrála před 100 lety jako španělská chřipka.
Takže vzhledem k tomu se samozřejmě očekává, že média budou o všem dopodrobna informovat. Na druhé straně mně osobně už se zdá, že je toho moc a že by neškodilo trochu přibrzdit a věnovat se třeba ve zpravodajství taky jiným problémům.
Dobrá a když tedy ponecháme stranou média, jak na tu současnou situaci nahlížíte vy osobně?
Víte, já se domnívám, že přestože jsou to často smutné věci a umírají i lidé, tak je to pro nás jakási výzva, abychom dokázali v sobě probudit také ty, jak se říká, morálně volní vlastnosti.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: .