Co říkáte závěrům poslední Evropské rady týkající se uprchlíků? V závěrečném dokumentu summitu EU se praví: „Všechny členské státy odsouhlasí na základě konsenzu do konce července rozdělení (40 000) takovýchto osob (z Itálie a Řecka) s ohledem na specifickou situaci členských států.“
To je jako princezna koloběžka, ani oblečená, ani nahá. Sám jsem zvědav, jak ten konsenzus dopadne. Problém přece není těchto 40 000 uprchlíků, problém je, že jakmile začneme „brát a přerozdělovat“, tak deset milionů lidí, kteří jsou dnes v arabském světě na pochodu, zamíří do Evropy. A mohou se rozhodnout další... Česká veřejnost přece nikdy neprotestovala proti přijímání uprchlíků či soužití s cizinci a v donátorské činnosti potřebným jsou dokonce Češi na předním místě v EU, ale lidé podvědomě cítí, že tato uprchlická vlna ve spojení s existujícím džihádismem může zničit celou společnost. Proto ten odpor.
Kdo nese podle vás odpovědnost za nynější masový příliv uprchlíků?
Jedním z faktorů jsou moderní komunikační prostředky, internety, satelity a tak dále, které i v Africe či Asii ukazují, jak se lidem žije jinde a jaké jsou možnosti. Bohužel euroatlantická civilizace přispěla podporou revolucí a podporou při svržení diktátorů k rozpadu arabského světa a k současnému chaosu.
Co říkáte na argumenty, že máme povinnost přijímat uprchlíky z Afriky, protože za dob komunismu české emigranty přijímaly západní země?
Morální povinnost máme, ale případ od případu. Současná praxe, kdy hranice Schengenu nelegálně překračují tisíce neidentifikovatelných lidí, je nepřijatelná.
Jaký je váš názor na myšlenku multikulturalistů, že nás cizí kultury obohatí?
Ukázalo se přece, že je to pro Evropu 20. století slepá ulička. O tom již není diskuse.
Též zaznívají názory, že prý imigranti znamenají ekonomický přínos a bez nich nebude mít Evropa dostatek pracovních sil...
Česká republika i další západní země programově přijímají profese, jež scházejí. Od nemocničních sester, lékařů, IT pracovníků a podobně, kteří opravdu pracovní síly nahrazují. Takže ano, v určitých případech znamenají imigranti ekonomický přínos. Nejsem si však jist, zda na těch lodích přijíždějí lidé těchto potřebných profesí a se znalostí světových jazyků...
Prezident republiky Miloš Zeman na setkání s občany na Vysočině řekl, že bychom neměli přijímat žádné uprchlíky ze zemí nám kulturně velice vzdálených, z Afriky a Blízkého východu. Nelze podle něho vyloučit, že mezi nimi mohou být džihádisté. Nejde jen o několik set či tisíc uprchlíků, ale jde o řetězovou reakci, kterou je třeba zastavit od začátku, neboť když už běží, nelze ji zastavit. Musíme prý bojovat proti islámskému radikalismu, jinak můžeme mít stejný osud, jaký nám plánoval Reinhard Heydrich.
Kdyby došlo k migračním vlnám v masovém měřítku, má prezident Zeman pravdu.
Mělo by se nějak diferencovat mezi uprchlíky z Afriky a Blízkého východu? Například přijímat křesťany a jezídy? Nebo za jakých podmínek a koho bychom měli případně přijmout, respektive komu poskytnout azyl?
Česká republika má standardní přijímací proces a uprchlíky normálně přijímá. Ti, kteří s námi chtějí žít, požádají o to a projdou tímto procesem, jsou vítáni.
Jak zabránit uprchlické vlně? Pomáhat přímo v postižených zemích?
Ano. A upustit od nesmyslné podpory „demokratických“ revolucí a vývozu „ochrany lidských práv“ do zemí, které na to nejsou společensky a mentálně připraveny.
Jaká jsou hlavní rizika imigrace z Afriky a Blízkého východu do Evropy? Islamizace, terorismus, kriminalita, zátěž sociálního sytému, nezaměstnanost?
Rizika masové, neregulované ilegální migrace jsou mimo jiné ta, která jste jmenoval: islamizace, džihádismus, kriminalita, zátěž sociálního systému a nezaměstnanost...
Někteří komentátoři varují, že imigranti mohou způsobit kolaps států a zánik evropské civilizace...
Ano, souhlasím. Zveřejní-li Evropská komise tezi, „že Evropa je připravena přijímat uprchlíky“, což se děje, mohou se na cestu vydat desítky milionů lidí... Při dnešních komunikačních kanálech se to ti lidé dozvědí druhý den.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Lukáš Petřík