Silná slova Jiřího Čunka. O manželství menšin a nemocné společnosti. Lidé se mají moc dobře, tak řeší jen požitky

16.02.2019 19:44 | Zprávy

ROZHOVOR „Česká republika se vůbec nepřipravuje na krizi, což považuji za projev určité nezodpovědnosti, ale pravdou je, že to vždycky nějak zvládneme,“ tvrdí lidovec, senátor a zlínský hejtman Jiří Čunek. Na post předsedy KDU-ČSL kandidovat nebude, protože je ho prý potřeba v kraji. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také řekl, že řešení manželství homosexuálů a transgender v Poslanecké sněmovně považuje za nemoc společnosti. I když proti menšinám nic nemá, takové věci se podle něj nemají na zákonodárnou úroveň vůbec dostat.

Silná slova Jiřího Čunka. O manželství menšin a nemocné společnosti. Lidé se mají moc dobře, tak řeší jen požitky
Foto: Daniela Černá
Popisek: Jiří Čunek, senátor, hejtman Zlínského kraje

Budete kandidovat na post předsedy KDU-ČSL?

Všichni se mě ptají, zda budu kandidovat na předsedu strany, a já jsem dnes oznámil svým kolegům, že kandidovat nebudu. Protože jsem přesvědčen, že práce, kterou musím vykonat na kraji včetně výstavby nemocnice, vyžaduje moji přítomnost natolik, že bych se nemohl věnovat jiným věcem.

Máte osobní typ, kdo by měl předsedou být?

Chci nechat prostor do sjezdu strany, aby se lidé rozhodovali nezávisle a sami.

Jak se díváte na problematiku manželství i menšin, ale také transgenderu – tuto problematiku u nás nyní otevřel seriál Most!. Manželství příslušníků menšin se řešilo v Poslanecké sněmovně. Jak se díváte na narušení tradiční hodnot?

Já už se do konce života v tomto názoru nezměním a je to záležitost jednoduchá. Považuji za skutečný svazek manželský pouze muže a ženu, kteří jsou schopni založit rodinu. To je záležitost, kterou jedinou můžeme preferovat a podporovat, protože i stát toto rozvíjí. Všechny ostatní – řekněme - vztahy jsou pro stát jako takový určitě minoritním zájmem. Je to záležitost intimní a osobní menšiny lidí, kteří chtějí žít jiným způsobem. To, že Poslanecká sněmovna rozhodla poslat tento zákon k šípku, je jediné správně.

Když se tedy zeptám, jak se díváte na kulturní novoty a zásahy do tradic, předpokládám, že bychom tradiční hodnoty měli zachovávat…

Ne. Já bych řekl, že je to nemoc společnosti, když se vůbec k takovým věcem odhodlává a že vůbec má chuť takové věci řešit. Zkrátka jde o věc, která nemá být vůbec řešena a nemá být nastolována. V normální společnosti vůbec nemá co dělat v zákonodárném procesu.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Zuzana Koulová

Ing. Michaela Opltová byl položen dotaz

Zálohování PET lahví a plechovek

Můžete mi vysvětlit smysl zálohování? Kde berete jistotu, že se pak bude víc třídit? Co když třeba docílíte tak toho, že se možná budou víc třídit lahve a plechovky, které lidé budou kvůli zálohám vracet do obchodu, ale zbytek odpadu, přestanou třídit? A proč musím petky případně vracet neporušené? ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bohbot: Takto snadno lze v Evropě svrhnout vládu. To řešme, ne Ukrajinu

8:00 Bohbot: Takto snadno lze v Evropě svrhnout vládu. To řešme, ne Ukrajinu

Jak velkou armádu máme my a jak velké armády mají země kolem nás? Kolik je dnes v Evropě muslimů a d…