Slovenské volby. Varování. Konečná tuší, co se dělo na sítích. Závan z USA?

Spustit čtení článku

Tato funkce je dostupná jen pro přihlášené uživatele s aktivním předplatným typu Lepší čtení a vyšší. Předplatné i Prémiové body PL můžete získat i zdarma, přečtěte sí více v tomto článku.

02.10.2023 17:20 | Rozhovor

O levicové koalici, o setkání v Brně i o případu nemocného Martínka mluvila v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz europoslankyně a předsedkyně KSČM Kateřina Konečná. Rozebrala některé „vládní“ investice a například k nákupu stíhaček F-35 říká: „Opět se ukazuje, koho tato vláda poslouchá a kdo jí dává rozkazy.“ V souvislosti s volbami na Slovensku upozornila na vliv sociálních sítí, poslala vzkaz Slovákům a zmínila i naši vládu.

Slovenské volby. Varování. Konečná tuší, co se dělo na sítích. Závan z USA?
Foto: archiv K. Konečná
Popisek: Europoslankyně Kateřina Konečná

Paní poslankyně, v minulých dnech jste vystupovala společně například s Jiřím Paroubkem z Nezávislých nebo Janou Wolfovou z ČSSD na akci v Brně. Jak to tedy vypadá se sjednocením české levice? A jak na to reagují lidé, třeba ti, se kterými jste se v Brně setkali?

Jen mi dovolte zmínit, že naše setkání v Brně se uskutečnilo u příležitosti odkrytí pamětní desky připomínající 85. výročí mnichovské zrady, která umožnila zabrání českého pohraničí nacistickým Německem. A vedla k zahájení nejstrašnějšího světového válečného konfliktu. Zmínila jsem zde slova prezidenta Edvarda Beneše, který řekl, že nemůžeme myslet jen na jednu generaci, ale musíme myslet i na generace budoucí.

A já zde vidím paralelu pro levici. I v této situaci, kdy jsme denně konfrontováni s realitou kapitalistického světa, založeného na maximalizaci zisku bez ohledu na důsledky, které to ve společnosti působí, je to apel pro levicově smýšlející lidi, aby své schopnosti byli ochotni dát ve prospěch generace svých dětí.

Věřím, že se nám v nejbližší době podaří představit levicovou koalici, která bude alternativou sněmovní opozici, v jejíž práci jsou – mírně řečeno – bílá místa, ale i mimoparlamentní scéně, která zase trpí syndromem malých Napoleonů a místo toho, aby spolupracovala, tak vznikají další a další uskupení.



Velkou diskusi vyvolal případ nemocného Martínka, na jeho léčbu se skládala v závěru skoro celá republika. Co k tomuto případu říci? Měl a mohl se stát k tomu lépe postavit?

Stát je v tomto případě rukojmí farmaceutických firem. Zapomeňme, že by v těchto firmách pracovali altruisté. Firmy pracují na vytvoření maximálního zisku. V tomto systému není úhrada za léky spravedlivá. A podílí se na tom všichni zúčastnění. Tedy jak stát, tak firmy. A tuto situaci nemá zájem změnit ani EU. Roky se v Evropském parlamentu snažím tento stav změnit. Bohužel ani nová legislativa z jara letošního roku nic měnit nebude.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: David Hora



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Fikce a spekulace pomohli pětikoalici zřejmě k moci, , Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusefrajava , 02.10.2023 18:11:58
ale do řádných voleb by se Dozimetr a jiné kauzy měli trestně odstihat a tím protinárodní vládu od moci odstavit.

|  12 |  1

Další články z rubriky

Zeman: Fiala připomíná Hitlera v bunkru. BIS se chystá zatýkat

16:05 Zeman: Fiala připomíná Hitlera v bunkru. BIS se chystá zatýkat

Premiér Fiala svými výroky připomíná poslední dny Adolfa Hitlera v bunkru v době, kdy se k Berlínu b…