Co si myslíte o počínání senátorů, jako je Václav Láska a jeho kolegové z klubu Senátor 21, kteří se chystají podat žalobu na prezidenta Miloše Zemana za hrubé porušení Ústavy, které mělo spočívat v údajných zásazích hlavy státu do nezávislosti justice? Zaslouží si pochvalu, nebo by se měli zabývat něčím smysluplnějším, když je evidentní, že žaloba bude stejně neprůchodná?
Je to vynikající iniciativa. Škoda, že takových žalob není podáno daleko více. Ať už případný soud dopadne jakkoliv, je správné nemlčet a vyjadřovat se k chování a vyjadřování prezidenta, bývalého člena KSČ, zcela jasně. Považuji za naprosto nepřípustné, aby se prezident neustále vysmíval 70 procentům voličů, kteří ho nevolili. Kdyby se panu Láskovi a jeho přátelům podařilo zbavit naši zemi toho zlého starce, bylo by to ku prospěchu většiny občanů této země. Prezident je nejvyšší funkce v naší zemi. Vyjadřuje-li se tedy k otevřeným kauzám, je to názor prezidenta. Jedná se, podle mě, o naprosto jasné porušování nezávislosti soudů. Jestli by se senátoři neměli zabývat něčím smysluplnějším? K tomu lze říci jediné – ryba smrdí od hlavy.
První místopředsedkyně Senátu Miluše Horská v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz prohlásila, že prezident destabilizuje společnost; protože místo toho, aby dával znesvářené strany dohromady, přilévá olej do ohně. V čem ta destabilizace společnosti v podání Miloše Zemana může spočívat? A copak lze dát dohromady třeba Andreje Babiše s Miroslavem Kalouskem?
To je otázka pro dámu, která to vyřkla. Já nevím, zda prezident destabilizuje společnost. Já vnímám, že má velký podíl na jejím zhrubnutí, zvulgárnění, na vědomí, že zákony a rozhodnutí soudů není nutné respektovat, že lhát se může. A jak víme – kdo lže, ten krade. Čímž nemyslím, že by český prezident kradl. Považujte to, prosím, za veselý bonmot. Pokud jde o to dávat dohromady pány Babiše a Kalouska... No, tak nakonec, pan Kalousek se už jednou s komunisty chtěl spojovat. Tak proč ne?
Prezident Miloš Zeman v jednom svém vystoupení použil termín „lepšolidé“. Vysvětluje ho tak, že jsou to lidé, „kteří se považují za něco lepšího než my ostatní, kteří nám neustále radí, co máme dělat, kteří své názory považují za nadřazené názorům ostatních“. Co tomuto jeho výrazu, kterým zase nemálo lidí naštval, říkáte?
Inu, existují-li lepšolidé, logicky musejí být také horšolidé. K nim se prezident tímto svým výrokem vtipně přiřadil. Ovšem je pravda, že Miloš Zeman stále někomu radí a doporučuje, jak se má chovat, co má a co nemá říkat a činit. Tak zase tedy na druhou stranu se svým jednáním přiřazuje k těm lepšolidem. Nebo, protože prý se v izraelském parlamentu nedávno přiznal k tomu, že je Árijec, možná k nadlidem. Mimochodem, ještě nikdy jsem si nevšiml, že by se prezident někdy omluvil za své nepravdivé výroky.
Nepřátelství až nenávist neprojevuje část veřejnosti jen proti hlavě státu, ale i vůči předsedovi vlády. Podle šéfa poslaneckého klubu STAN Jana Farského sice Andrej Babiš padne, ale zůstane tu morální rozklad společnosti. Je jeho hodnocení odpovídajícím popisem nynějšího stavu v zemi, a pokud ano, datuje se morální rozklad společnosti skutečně až vstupem Andreje Babiše do politiky?
Myslím, že Andrej Babiš byl v politice mnohem dříve, než do ní vstoupil. Tedy, že ji ovlivňoval. Morální rozklad této společnosti zavinili zločinci z KSČ, za nichž se říkalo – kdo nekrade, okrádá vlastní rodinu. Andrej Babiš byl členem této strany. Ale jistě v tom není sám. V téhle organizaci byly dva miliony Čechů a Slováků. Domnívají se – mnozí z nich – že to bylo správné, protože jinak nebylo možné se za socialismu prosadit. To je zásadní nesmysl a lež lidí prostřední a nízké intelektuální či umělecké či sportovní úrovně. Jestliže měl člověk talent a byl dostatečně pracovitý, mohl se klidně prosadit a uspět. A nikoliv pouze v českém, ale i ve světovém měřítku.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jiří Hroník