Vybavenost letovisek na Krymu je žalostná! Jan Cemper k show Babiše na TV Nova a k oslavám 17. listopadu

19.11.2018 13:44 | Zprávy

ROZHOVOR Aktivista, publicista a spolupořadatel letošních vzpomínkových akcí k 17. listopadu Jan Cemper se pro ParlamentníListy.cz vyjádřil ke kauze premiéra Andreje Babiše. „Vyhazovat jejich květiny bylo špatné,“ řekl na adresu incidentu na Národní třídě, kde aktivista Otakar Van Gemund vyhodil květiny od Babiše, Zemana a Okamury do odpadkového koše. „Rozlišoval bych, jestli byl někdo řadovým členem KSČ, aparátčíkem, nebo donášel StB,“ uvedl na adresu rozdílného přijetí Andreje Babiše a Milana Štěcha veřejností při zmiňovaných oslavách.

Vybavenost letovisek na Krymu je žalostná! Jan Cemper k show Babiše na TV Nova a k oslavám 17. listopadu
Foto: Vít Hassan
Popisek: Jan Cemper, organizátor protestu proti Miloši Zemanovi a KSČM

Myslíte si, že vyhození květin od Andreje Babiše, Miloše Zemana a Tomia Okamury do koše je přiměřenou formou protestu?

Dobrý den, zdravím čtenáře ParlamentníchListů.cz. Nemyslím si. Bylo to zbytečné gesto. Že pan Andrej Babiš se musel na Národní třídu připlížit v noci, svědčí samo o sobě. To samé Tomio Okamura. Miloš Zeman se raději nedostavil vůbec. Vyhazovat jejich květiny bylo však špatně. Zneuctívat památníky a památky není dobrý způsob boje za demokracii.

Došlo 17. listopadu k monopolizaci vzpomínek na sametovou revoluci jedním názorovým proudem?

Nedošlo. Nikdo nikomu nebránil udělat 17. listopadu nějakou akci v Praze. To, že druhý názorový proud se rozhodl vyklidit Prahu, bylo jen jejich rozhodnutí. Dokonce jsem slyšel od nich, že se v Praze chystá nějaký Majdan nebo bůhvíco. Nic takového se nestalo. Na Staroměstské náměstí přišlo nějakých 50 000 lidí proti Andreji Babišovi, jinak se den nesl v duchu oslav. Vlastně. Teď mi dochází, že se v Praze uskutečnila demonstrace na podporu Andreje Babiše. Účastnilo se jí 40 lidí. Úctyhodný počin. Prý jich bylo tak málo, protože voliči ANO jsou na polích. Hlavní organizátor na závěr zvolal: „Nejsem demokrat a nikdy nebudu!“ Jo a vlastně teď si vzpomínám, že se konala i megademonstrace proti Zdeňku Bakalovi. Té se zúčastnilo 50 lidí. Fantastické. Jo a vlastně Zdeněk Chytra a Jana Hrušková se dostávali na Václavské náměstí. Moderátor Jindřich Šídlo si z nich prý ustavičně dělal legraci, ale nějak se to nesetkalo s pochopením. No nic, tak třeba příště.

Zatímco premiér Babiš se o půlnoci, kdy na Národní třídě kladl věnec, dočkal pískotu a nadávek od kolemjdoucích, na témže místě o několik hodin později lidé tleskali končícímu předsedovi Senátu Milanu Štěchovi. Ten byl ale v letech 1979–1989 rovněž členem normalizační KSČ. Čím si vysvětlujete takový rozdíl v přijetí obou politiků?

Tak myslím si, že potlesk pro Milana Štěcha bylo gesto na podporu Senátu, na který je poslední dobou hodně útočeno. Já na Národní třídě byl jen během průvodu Milion chvilek pro demokracii, takže těžko říci. Ale asi bych rozlišoval, jestli někdo byl řadovým členem KSČ, aparátčíkem, nebo donášel StB.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Marek Korejs

plk. Ing. Zdeněk Nytra byl položen dotaz

změna kurzu

Dobrý den, chápu vás dobře, že vy nemáte problém s tím, když ODS ústy jejího předsedy dává nereálné sliby? V čem se ale pak lišíte od populistů, kterých je v parlamentu dost? Co se stalo s kdysi pragmatickou stranou, která hájila zájmy živnostníků a byla i racionální a často oprávněně kritická k EU,...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nemravné.“ Vláda chce další peníze lidí pro ČT, varuje Hrnčíř

4:44 „Nemravné.“ Vláda chce další peníze lidí pro ČT, varuje Hrnčíř

Co všechno může za vysoké ceny potravin? I o tom mluví v rozhovoru poslanec Jan Hrnčíř (SPD). Zmiňuj…