Vyhýbat se úhradě nájemného se rozhodně nevyplácí. A protože dotazy, jak dlouho město ´vydrží čekat´, nepřicházejí zřídka, tu jsou naše tradiční odpovědi i aktuální čísla.
• Jak se postupuje proti neplatičům nájemného?
V případě, že někdo dluží (dle tzv. předpisu úhrad) déle než měsíc, je upozorněn a vyzván upomínkou k úhradě dlužné částky do stanoveného termínu. Neučiní-li tak, nebo nesjedná-li si platební kalendář, je mu zaslána II. upomínka s pokusem o smír před podáním výpovědi z bytu a žaloby o uhrazení dluhu. Pokud pak nereaguje ani na tu, nebo dluh dosáhne výše tří předpisů úhrad za nájemné a náklady na služby, je nájemci podána výpověď z nájmu - se stanovením termínu pro předání bytu. A pokud se dotyčný nemá ani k tomu, je podána vyklizovací žaloba.
• Proklamuje město rovný přístup k dlužníkům?
Určitě ano. Snaží se také citlivě řešit problémy u těch neplatičů, kteří mají prokazatelný zájem své dluhy opravdu řešit (jen o tom mluvit a měsíce slibovat, že až…, ovšem nestačí). V případě, že dlužník se nijak nesnaží, jsou vůči jeho osobě uplatňovány výše uvedené sankce, v souladu s platnou legislativou. U nájemců, kteří dluží a mají uzavřenou nájemní smlouvu na dobu určitou, již ani není možné dobu nájmu prodloužit.
• Kolik lidí muselo vyklidit městský byt v Chebu vloni, kolika se to zatím týká letos?
V loňském roce bylo podáno celkem 25 vyklizovacích žalob a od počátku letošního roku do dnešního dne je těchto žalob 9.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mestocheb.cz