Jablonec nad Nisou: Primátor Vele a děkan Suchomel podepsali smlouvu o spolupráci

11.11.2024 10:04 | Tisková zpráva

Statutární město Jablonec nad Nisou uzavřelo Smlouvu o propůjčení statutu fakultního zařízení a zajišťování odborných praxí studentů s Technickou univerzitou v Liberci, Fakultou přírodovědně-humanitní a pedagogickou. Nově uzavřená smlouva, platná po dobu pěti let, formálně potvrzuje a prohlubuje dlouhodobou spolupráci mezi městem Jablonec nad Nisou a univerzitou.

Jablonec nad Nisou: Primátor Vele a děkan Suchomel podepsali smlouvu o spolupráci
Foto: VolbyJablonec.cz
Popisek: Silueta Jablonce nad Nisou

Smlouvu svým podpisem stvrdili jablonecký primátor Miloš Vele a děkan liberecké fakulty Aleš Suchomel. „Dlouhodobé a prověřené spolupráce s TUL si velmi vážíme. Osobně se domnívám, že odborná praxe je pro studenty velmi přínosná, protože doplňuje okamžitě teoretickou přípravu, kterou získávají na fakultě. Modelové výukové situace nikdy úplně nenahradí ty, které vyplývají přímo z praxe,“ domnívá se primátor Miloš Vele.

„Fakulta přírodovědně-humanitní a pedagogická a náš odbor sociálních věcí a zdravotnictví řadu let úzce spolupracuje. Studenti univerzity mají možnost u nás absolvovat odborné praxe a stáže, což je přínosné pro obě strany. Oni získávají cenné zkušenosti v pomáhajících profesích ve veřejné správě a neziskovém sektoru, zatímco město může těžit z jejich odborných znalostí a dovedností,“ říká jablonecká náměstkyně pro oblast humanitní Jana Hamplová. Podle ní tato spolupráce často vede k tomu, že absolventi praxí a stáží se pak stávají kvalifikovanými sociálními pracovníky magistrátu. „A to je důležité vzhledem k dlouhodobému personálnímu podstavu na odděleních odboru sociálních věcí a zdravotnictví,“ dodává Hamplová.

„S katedrou sociální práce a speciální pedagogiky spolupracujeme už mnoho let. Především s vedoucí odborných praxí Lenkou Nádvorníkovou, která se také o uzavření smlouvy významně zasadila,“ uvádí Hana Krámská, vedoucí oddělení sociálně právní ochrany dětí jabloneckého magistrátu, a pokračuje: „Na začátku každého akademického roku k nám přichází se studenty prvního ročníku, kterým představujeme činnost našeho oddělení. Během samotné praxe nebo stáže se pak studenti seznamují s jednotlivými agendami sociálně-právní ochrany dětí, dovídají se, s čím se sociální pracovníci nejčastěji při práci s dětmi a jejich rodinami setkávají a jaké situace řeší. Velmi si vážím toho, že jsme se stali fakultním pracovištěm, kdy někteří ze studentů u nás zpracovávali i praktické části svých závěrečných prací nebo prováděli další výzkumné úkoly v oblasti sociální práce a příbuzných oborů. Tato spolupráce může přivést do pracovní poměru, a také se tak již několikrát stalo, nové sociální pracovníky a naše kolegy,“

Kořeny Katedry sociálních studií a speciální pedagogiky fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické Technické univerzity Liberec sahají do devadesátých let 20. století. Krátce po založení fakulty pedagogické vznikl na katedře pedagogiky a psychologie studijní program Sociální péče, který se v průběhu dalších let transformoval ve studijní program Sociální práce. Samostatná katedra byla založená v roce 2003 a studuje se na ní nejenom sociální práce, ale též speciální pedagogika.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Plzeň: Na Jižním Předměstí vznikne dům s chráněným bydlením pro duševně nemocné

19:06 Plzeň: Na Jižním Předměstí vznikne dům s chráněným bydlením pro duševně nemocné

Další dům s chráněným bydlením vybuduje město Plzeň v Tělocvičné ulici 11 v Plzni na Jižním Předměst…