„Akci mohou samozřejmě podpořit i jednotlivci, kterým není lhostejná ochrana životního prostředí a klimatu. Doma mohou prožít hodinu při svíčkách, popřípadě si mohou stanovit osobní klimatický závazek. Jejich výběr najdou na webových stránkách Ekologického institutu Veronica, který akci v České republice organizuje,“ řekla vedoucí odboru životního prostředí na novoborském městském úřadu Jitka Klásková.
Celosvětovou akci vyhlašuje a koordinuje Světový fond na ochranu přírody (WWF), její počátek se datuje k 31. březnu 2007. Hodina Země v průběhu let přerostla z lokální akce v Austrálii v celosvětovou akci, koná se vždy poslední březnovou sobotu ve stejný čas. Pozitivní vlna tmy postupně oběhne celou planetu, začíná na Fidži a skončí o den později na ostrově Samoa.
Vloni se do akce v Česku zapojilo na 124 obcí, desítky firem a organizací i některé památky. Do tmy se ponořily také slavné světové památky. V Německu například katedrála v Kolíně nad Rýnem či Braniborská brána v Berlíně. Loni při stejné příležitosti zhasla Eiffelova věž v Paříži, mrakodrapy v Hongkongu či londýnský Buckinghamský palác. V České republice se do loňské Hodiny Země 2021 zapojilo rekordních 145 měst a obcí a další více než stovka organizací.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV