Právě dlouhodobý styk a udržení kontaktu vede ke zvýšení zájmu o sociální poradenství a nízkoprahové služby v podobě potravinové pomoci, hygienických potřeb a základní zdravotní pomoci. Nejen z těchto důvodů podpořila Rada městské části Praha 5 fungování mobilní jednotky a terénního programu organizace Naděje v ohrožených lokalitách páté městské části.
Součástí mobilní sociální služby jsou vždy dva pracovníci; sociální pracovník a zdravotník, kteří vyjíždějí pravidelně každý týden na dohodnutá stanoviště. Mobilní sociální služba bude vyjíždět jednou týdně na místa, která jsou vždy vybrána na základě aktuálního výskytu osob bez domova. „Nezisková organizace Naděje se zavázala úzce spolupracovat přímo s městskou částí, budeme tedy moci lépe reagovat na případné podněty ze strany občanů,“ upřesnil podobu spolupráce radní MČ Prahy 5 JUDr. Petr Lachnit.
„Cílovou skupinou tohoto projektu jsou osoby, žijící na okraji společnosti, nacházející se na území městské části Praha 5 (osoby bez přístřeší a další osoby v krizové životní situaci), které nenavázaly spolupráci se zařízením, poskytujícím sociální služby, nebo využívají pomoci těchto zařízení pouze příležitostně, a jejich nepříznivá situace není komplexněji řešena,“ dodává Petr Lachnit.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV