Dvacetihektarová třinecká průmyslová zóna poskytla od svého vzniku v roce 2001 zázemí firmám Vesuvius Solar Crucible, Kern, BZN, JAP Trading, DONGWON CZ, Daechang Seat, Spedex a chráněné dílně Ergon. Ze strany firem byly na zóně proinvestovány už zhruba dvě miliardy korun. „Máme radost, že firmy na naší průmyslové zóně zapustily kořeny, mají vztah k regionu, jsou citlivé k životnímu prostředí a vytvářejí nová pracovní místa. Cíl, který jsme si při vzniku zóny stanovili, což bylo mimo jiné vytvořit pracovní místa a rozmanitou podnikatelskou infrastrukturu, je splněn, a Baliny přinášejí své ovoce,“ uvedla starostka Třince Věra Palkovská.
Do centra pozornosti firem působících na zóně se v posledních letech vedle vlastního rozvoje a rozšiřování počtu pracovních míst dostávají také otázky společenské odpovědnosti směrem k obyvatelům našeho regionu. Důkazem toho je DONGWON CZ, největší společnost na třinecké zóně, která v současné době poskytuje práci zhruba sedmi stovkám lidí. Firma před třemi lety nastartovala s městem Třinec společný program zaměřený na sociální oblast a věnovala na potřeby seniorů, dětí a zdravotně handicapovaných občanů Třince částku ve výši 450 tisíc korun. Konkrétně už firma finančně podpořila například denní stacionáře Paprsek, Radost, Jantar, pedagogicko-psychologickou poradnu v Třinci, chráněnou dílnu Ergon a v rámci své sociální odpovědnosti spolupracuje i s Nemocnicí Třinec či s Charitou Třinec. „Chtěla bych firmě DONGWON CZ poděkovat za tuto podporu a spolupráci. Vážíme si toho, že se firma rozhodla investovat do sociální oblasti a být prospěšná tam, kde jsou jiní odkázáni na pomoc ostatních,“ podotkla starostka. Společnost DONGWON INDUSTRIAL COMPANY byla založena v roce 1971 v Jižní Koreji a od doby svého vzniku expandovala do řady zemí v Asii, v Evropě i Americe. V České republice působí od roku 2007. Společnost se zaměřuje na výrobu automobilových komponentů pro skupinu Hyundai a Kia.
Třinecká průmyslová zóna vznikla ve spolupráci s Třineckými železárnami s využitím státní finanční podpory. Může se pyšnit hned několika oceněními. V roce 2004 získala ocenění jako zóna s největším společenským přínosem, v 2006 se stala brownfieldem roku, v roce 2008 získala starostka Věra Palkovská v souvislosti s průmyslovou zónou Baliny ocenění CzechInvestu Manažer roku podnikatelské nemovitosti. Most na Balinách byl v roce 2009 oceněn v soutěži Stavba Moravskoslezského kraje hlavní cenou v kategorii dopravní, inženýrské a vodohospodářské stavby.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV