Vsetín: Strážníci městské policie mají přiděleny „své“ okrsky

05.06.2012 17:30 | Zprávy

Jak jsme již informovali, vsetínská městská policie prošla v minulých týdnech restrukturalizací a změnou organizačního řádu výkonu služby všech 23 strážníků.

Vsetín: Strážníci městské policie mají přiděleny „své“ okrsky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dolní náměstí ve Vsetíně

Výsledkem je zkvalitnění práce a zvýšení operativnosti městské policie při řešení problémů, ke kterým ve městě dochází. Jednou ze změn bylo i přidělení okrsků, na něž je Vsetín rozdělen už dva roky, jednotlivým strážníkům. Každé sídliště či lokalita tak má nyní „svého“ strážníka, který je úkolován tak, aby se v rámci výkonu služby více zaměřoval právě na tu „svou“ lokalitu. Objevuje se tam tak 4 – 5krát do týdne a zaměřuje se na aktuální problémy, občané se na něj také mohou obracet s žádostmi o radu či poukázat na páchané nepravosti.

Jak jsme již informovali, vsetínská městská policie prošla v minulých týdnech restrukturalizací a změnou organizačního řádu výkonu služby všech 23 strážníků. Výsledkem je zkvalitnění práce a zvýšení operativnosti městské policie při řešení problémů, ke kterým ve městě dochází. Jednou ze změn bylo i přidělení okrsků, na něž je Vsetín rozdělen už dva roky, jednotlivým strážníkům. Každé sídliště či lokalita tak má nyní „svého“ strážníka, který je úkolován tak, aby se v rámci výkonu služby více zaměřoval právě na tu „svou“ lokalitu. Objevuje se tam tak 4 – 5krát do týdne a zaměřuje se na aktuální problémy, občané se na něj také mohou obracet s žádostmi o radu či poukázat na páchané nepravosti.

Abychom občanům přiblížili právě toho „jejich“ strážníka, připravili jsme seriál, ve kterém se zaměříme na jednotlivé městské části, popíšeme jejich specifika a problémy a také představíme strážníka, jenž má tu kterou městskou část přidělenu. Právě na něj se pak občané mohou se svými starostmi obracet.

„Městská policie se totiž bez spolupráce s občany neobejde. Strážníci nemohou být stále všude a tak je na samotných občanech, aby případné protiprávní jednání oznámili na bezplatnou telefonní linku 156. Důležité je pro nás i poskytnutí případného svědectví o konkrétních pachatelích, které nám pomůže při prokazování jejich činnosti a případném potrestání,“ uvedl šéf strážníků Nikolaj Martinák s tím, že městská policie vnímá problémy jednotlivých sídlišť a dobře o nich ví, ale dopadnout pachatele a hlavně jim jejich počínání prokázat, je bez pomoci občanů téměř nemožné.

Sídliště OHRADA má jako svůj „rajón“ přidělen služebně nejstarší strážník vsetínské městské policie Jiří GABRIEL.

Specifika sídliště Ohrada a problémová místa v něm:

·         Největší nákupní zóna ve městě

·         Klub Bunkr v centru sídliště

·         Cyklostezka Bečva směrem na Ústí a odpočinková zóna u splavu

Největší nákupní zóna ve Vsetíně znamená také velký pohyb lidí a vozidel.

„Městská policie zde proto provádí častější hlídkovou činnost, jejímž výsledkem je fakt, že zde nedochází, na rozdíl od jiných měst, k téměř žádným případům vloupání do vozidel. Náš častější pohyb případné zloděje odrazuje,“ říká Jiří Gabriel, ale zároveň dodává, že velmi často, průměrně 2 – 3krát denně je městská policie přivolávána k řešení drobných krádeží přímo v obchodech.

Provoz klubu Bunkr s sebou dlouhodobě přináší problémy hlavně v oblastech rušení nočního klidu a vandalismu. Častější hlídkovou činností však došlo oproti minulosti k omezení tohoto jednání.

„Provádíme také opakovaně kontroly, zda v klubu není podáván alkohol nezletilým,“ říká Jiří Gabriel s tím, že k problémům dochází nejčastěji v pátek a sobotu. „Mládež je před klubem hlučná, ale po našem příjezdu už bývá většinou po nějakou dobu klid. Naší častější přítomností v blízkosti klubu se snažíme hlučné chování i projevy vandalismu eliminovat,“ dodává Gabriel.

V odpočinkové zóně u splavu a v okolí cyklostezky se občas schází pochybná individua, která znečisťují okolí a poškozují mobiliář odpočívky. Zvýšenou hlídkovou činností se tomu městská policie snaží zabránit. Oporu pro svoji činnosti má i v městské vyhlášce, která v asi stometrové zóně od splavu směrem k městu zakazuje požívání alkoholických nápojů. Samotná cyklostezka je kontrolována namátkově cyklohlídkami.

Stejně jako v jiných městských lokalitách je i na Ohradě problémem hlučnost mládeže na dětských hřištích a činnost vandalů, kteří si vybíjejí energii na městském mobiliáři – lavičkách či vybavení hřišť. Často také mládež navštěvuje v odpoledních hodinách areál základní školy, především její sportoviště, což je nelegální.

„Většinou to řešíme domluvou, jsou ale i případy, kdy bylo počínání mládeže kvalifikováno jako přestupek neoprávněného užívání cizího majetku,“ říká Jiří Gabriel a pokračuje: „Není výjimečné, že si mládež objedná pizzu, nakoupí alkohol a udělá si piknik na školních schodech. V blízkosti školských zařízení je však požívání alkoholu zakázáno a my musíme zasáhnout.“ 

V příštím vydání Vsetínských novin vás seznámíme s problematikou sídliště Rybníky a strážníky Milanem Daňou a Michalem Fojtem, kteří mají tento okrsek na starosti.           

Jiří Žůrek, vedoucí redakce Vsetínských novin

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mestovsetin.cz

Lenka Knechtová byl položen dotaz

bydlení

Vámi kritizovaná digitalizace stavebního řízení je podle mě zanedbatelný problém v porovnání s tím, že má ČR problém s nedostatkem bydlení, které, když už je, tak je pro většinu smrtelníků nedostupné. A upřímně nemám dojem, že když jste byli ve vládě, že jste problém nějak řešili. Můj dotaz tak zní,...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hustopeče: Nejlepší vína světa se sešla v Hustopečích

13:44 Hustopeče: Nejlepší vína světa se sešla v Hustopečích

Letos již čtrnáctým rokem objíždí hustopečský vinař Miroslav Hrabal se svým týmem a podporou Města H…