„Tématem letošního trienále Dům umění, které se prolíná výstavami i doprovodným programem, je život umělce. V úterý 3. října od 17 hodin v budově 61 pořádáme diskuzi UMĚNÍ DNES na téma postavení umělců v dnešní společnosti. Na debatu jsme pozvali autory napříč uměleckými disciplínami - Martina Čadu a Janu Kapelovou za oblast výtvarného umění, herce z Městského divadla Zlín Radovana Krále, akordeonistu Vojtěcha Szabó, Lenku Loch za design, filmový a reklamní průmysl přiblíží Jonáš Vacek. Programem bude provázet Jakub Vilímek, žurnalista DVTV,“ pozval na akci Václav Mílek, ředitel Krajské galerie výtvarného umění ve Zlíně.
Blíže se seznámit s výstavami mohou zájemci prostřednictvím komentovaných prohlídek. Výstavou Zlínský salon v budově 61, jež představuje tvorbu padesátky umělců a umělkyň, kteří se v roce 2009 zúčastnili Zlínského salonu mladých, provede v úterý 10. října v 17 hodin její kurátor.
Komentovaná prohlídka výstavy Obsese v budově 14, která se zaměřuje na stírání hranic mezi uměním a životem a představuje uměleckou tvorbu jako každodenní praxi i nutkavou posedlost, se uskuteční v neděli 15. října v 17 hodin s kurátorem Milanem Mikuláštíkem a jedním z vystavujících autorů, Lubošem Plným.
V úterý 31. října v 10 a 17 hodin proběhne v budově 61 divadelní performance UMĚNÍ BEZE SMYSLU připravené přímo na míru areálu bývalé tovární haly. Zpověď současné generace v podání Andrei Uhlík Bereckové, Terezy Hrabalové, Anny Randárové, Petra Ťopka s hudebním doprovodem Libora Macháčka, připravil Jan Janča a Petr Nýdrle.
Na výstavy Zlínský salon a Obsese, které jsou nyní k vidění v budově 61 a ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU do 5. listopadu, naváže v druhé polovině listopadu poslední část trienále Dům umění II výstava Salon L. Š.
Více informací najdete ZDE.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV