Jan Bauer z ODS proto podal pozměňovací návrh, který konec karenční doby posouvá tak, aby se stihl systém e-neschopenek dopracovat a lékaři a zaměstnavatelé se nepotýkali s dalším nefunkčním elektronickým nástrojem. Návrh odsouvá konec karenční doby minimálně na rok 2020, případně na úplné zavedení e-neschopenek.
„Premiér Babiš dal příslib, že karenční doba nebude zrušena, dokud nebude zavedena plnohodnotná e-neschopenka. Ukazuje se ale, že to byl jen další z řady slibů, který nebude splněn. Na to jsme ostatně upozorňovali již od začátku. Samotná ministryně Maláčová totiž přiznala, že první etapa e-neschopenky je velice špatně připravena, a spuštění systému bude posunuto až na rok 2020. Hrozí tak, že budou lékaři a zaměstnavatelé zatíženi nejenom nefunkčním nástrojem, ale také zneužíváním krátkodobých neschopenek. Proto jsem předložil pozměňovací návrh, který odsouvá konec karenční doby. Cílem návrhu je, aby byl systém e-neschopenek ve chvíli zrušení karenční doby plně funkční a Andrej Babiš tak mohl dostát alespoň jednomu ze spousty svých slibů a zaměstnavatelé a lékaři se nemuseli potýkat s chybami, které systém v současné době vykazuje,“ uvedl místopředseda sněmovního sociálního výboru Jan Bauer.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV