Jsem pro mnohem přísnější tresty za násilné trestné činy a zavedení doživotí bez možnosti propuštění. V diskuzích lidi mluví v tomto případě i o trestu smrti či práci v kamenolomu. Třikrát a dost! Oběti nebo jejich rodina musí získat pocit zadostiučinění.
Rok starý případ vraždy mladé dívky konečně soud potrestal. Nechutná a brutálním způsobem provedená vražda bezbranné oběti, za kterou stojí tři mladíci, je pro mě impulsem k zamyšlení se nad tresty pro takové, společnosti nebezpečné, vyvrhele. Přesně pro takové je potřeba navýšit kapacity a vytvořit detenční ústavy.
Jednoznačně se tu otevírá potřeba zpřísnit podmínky ve věznicích pro pachatele násilných trestných činů. Zavést povinnost práce vězňů. Při opakovaném násilném trestném činu doživotí ve zpřísněných podmínkách – žádná televize, posilovna, žádné návštěvy, bez vycházek, žádná zábava. Nechápu, jak může někdo mít v rejstříku tři a více záznamů. Evidentně jde o tvora nepřevychovatelného, čili doživotí a ty nejtvrdší podmínky.
A samozřejmě možnost jakéhokoli způsobu obrany při ochraně své osoby nebo majetku. Nepřiměřená obrana je nesmyslný pojem. Útočník se vzdává jakéhokoli práva, bere na sebe zodpovědnost za následky. Napadený není připravený, nemá čas zkoumat intenzitu útoku, musí mít možnost bránit se všemi dostupnými prostředky.
Připadá mi, jako by si čím dál míň lidí vážilo svobody. Vždyť to vybavení, jaké v českých věznicích je, ta možnost trávení volného času, kterému příživníkovi by se tohle nelíbilo? Proč má rodina oběti ze svých daní platit posilovnu pachateli? Proč má rodina oběti žít přes dvacet let a v některých případech jen dva roky v tom, že zatímco jejich člen rodiny tu s nimi nemůže být, oni živí jeho vraha ve vězení...
Pro trest smrti spíš nejsem, ale pro velmi tvrdé doživotní podmínky určitě ano.
Jaký názor máte vy? Diskutujte na mém Facebooku: https://www.facebook.com/ottochaloupka
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Otto Chaloupka