„Česká unie sportu je jednou z významných střechových organizací působících v oblasti sportu a tělovýchovy. Konkrétním obsahem memoranda je především otázka vzniku, tvorby a využití pasportu sportovní infrastruktury. Máme zájem jako kraj, aby platforma, která již funguje v rámci ČUSu a díky níž jsou monitorována sportoviště jednotlivých oddílů a organizací, byla rozšířená o veřejný sektor,“ uvedl hejtman Michal Hašek.
Jak doplnil, v prvním kroku půjde o pasportizaci všech sportovišť v gesci Jihomoravského kraje, tedy sportovní haly, tělocvičny či hřiště pod příspěvkovými organizacemi. „Smyslem pasportu je pro nás do budoucna systémový přístup k financování obnovy a údržby sportovní infrastruktury v kraji,“ sdělil hejtman s tím, že jakmile dojde ke zmonitorování krajských sportovišť, vyzve kraj ke stejnému kroku i města a obce, aby se k projektu přidaly.
„Nejpozději od roku 2018 bychom chtěli, aby zapsání sportoviště v tomto pasportu bylo povinností, pokud si bude někdo žádat o podporu z krajského rozpočtu. Rok 2017 by byl přechodným obdobím s dobrovolným zápisem. Důvod je zřejmý, musíme mít popsaný základní stav, abychom věděli, v jakém stavu sportoviště na území kraje jsou, a pak se dají stanovit priority jak z hlediska oblastí, tak časování poskytnutí finančních prostředků,“ řekl Michal Hašek, podle kterého by tuto koncepci mělo sportovní prostředí přivítat, protože bude znamenat další objektivizaci v poskytování veřejných finančních prostředků.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV