Heller (KDU-ČSL): Sestupný pád bolševické hvězdičky

21.05.2014 9:23 | Zprávy

Komunisté měli v evropských volbách v roce 2004 přes 20 procent hlasů. V roce 2009 to už bylo jen 14 procent. Stabilní voličský elektorát komunistů slábne. Kdo dělal někdy nějaký sport, tak ví, že pokud má soupeř slabou chvilku, je třeba ho dorazit. Obzvlášť, když vy hrajete podle pravidel hry a soupeř tak nečiní.

Heller (KDU-ČSL): Sestupný pád bolševické hvězdičky
Foto: hellersimon.cz
Popisek: Šimon Heller

To, že komunisté dlouhodobě porušují naši Ústavu (konkrétně článek 5), je bohužel přehlížený fakt. Propagace komunismu je sice dle našeho zákona trestná, ale nikomu nevadí, že reklama na komunistickou stranu je všude. Pokud půjdeme do důsledku, je jistá forma propagace i volba KSČM.

Bohužel se ukázalo, že nastavení zákonů nepomáhá a tak si musí společnost pomoci sama, demokraticky. Naštěstí i přes dlouhodobě nelichotivý stav naší politiky komunisté slábnou. Několik mladých přišlo za vidinou zisku, ale naštěstí jejich množství je zanedbatelné.

 Když se podívám například na studentské volby, které pořádala organizace Člověk v tísni v roce 2012, 2013 a 2014, můžeme být lehkými optimisty. Vývoj čísel u nás v Jihočeském kraji 7,4%, 6,87% a 4,08% dává naději, že ono bolševické přemýšlení vymírá.

 Argument, že vše zavinili polistopadoví politici, je naprosto lichý. Ano, zavinili hodně. KSČM ale dlouhodobě dostávala velmi pěkné posty a korýtka. Stejně jako jiní. Věrným příkladem, jak to myslí komunističtí politici s naším státem dobře, je soudruh Ransdorf, který proslul zneužíváním poslaneckých diet a spaním na schůzích nebo soudruh Dolejš, který se zase stal slavným, když byl ochoten přijmout úplatek. Neříkám, že ostatní politici nemají máslo na hlavě také, u těch komunistických je ale zajímavé, že jim to nikdy politický vaz nezlomilo a stále sedí na svých místech.

 Než mě nařknou, že všechno jako kandidát do Evropského parlamentu dělám jenom kvůli svému zvolení, vás žádám, jděte k volbám a volte demokratické strany. Při volební účasti cca 30% má každý hlas dvojnásobnou váhu než například při volbách do Poslanecké sněmovny. V kombinaci s faktem, že Evropská unie ovlivňuje až 70% našich národních zákonů, je přijít k volbám povinnost. Nevolit komunisty a případně kryptokomunisty a bývalé komunisty by měla být pak povinnost morální. Věřím, že ona sestupná tendence rudého bratra bude pokračovat.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Šimon Heller

Ing. Zuzana Ožanová byl položen dotaz

náměstci

Dobrý den, nemyslíte, že není problém jen v počtu náměstků, ale celkově? Nač potřebujeme tolik ministrů, ale třeba i zákonodárců? Já myslím, že kdyby jich bylo třeba o 1/3 míň, klidně i o polovinu, nic by se nestalo. A vůbec nač je třeba tolik úředníků, poradců a bůh ví koho ještě? Není tohle cesta,...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rajchl (PRO): ČT naprosto ukázkově lže

8:01 Rajchl (PRO): ČT naprosto ukázkově lže

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k České televizi.