Johnová (Praha sobě): Vozidlo ČČK poslouží k přepravě mobilních očkovacích týmů

05.01.2021 16:35 | Zprávy

Český červený kříž pomáhá Praze zvládnout pandemii, zapojí se i při očkování proti COVID-19.

Johnová (Praha sobě): Vozidlo ČČK poslouží k přepravě mobilních očkovacích týmů
Foto: Twitter
Popisek: Milena Johnová

Od začátku koronavirové pandemie zapojil Český červený kříž (ČČK) v různých formách pomoci několik tisíc dobrovolníků. Ti pomáhají ochránit ty nejvíc zranitelné a od podzimu také ulevují přetíženému personálu ve zdravotnických zařízeních či v domovech pro seniory. Při očkování Pražanů proti onemocnění COVID-19 poskytne ČČK svůj speciální vůz pro mobilní očkovací tým. Dobrovolníci jsou ale také připraveni pomoci při organizaci a administrativě spojené s očkováním.

Radní Johnová se včera dohodla s Českým červeným křížem na jeho zapojení do procesu očkování na území hlavního města. ČČK poskytne svůj speciálně vybavený dodávkový automobil – obytné vozidlo se sociálním zázemím a mrazákem a zajistí i řidiče na každodenní provoz. „Praha považuje za klíčové během ledna naočkovat zejména nejzranitelnější skupinu obyvatel, tj. klienty domovů pro seniory, kde jsou dopady epidemie zdaleka nejtěžší. Vozidlo ČČK poslouží k přepravě mobilních očkovací týmů i s vakcínami a dalším vybavením,“ popisuje Milena Johnová, radní pro oblast zdravotnictví a sociální politiky, podstatu využití vozidla v situacích, kde očkování nebude moci zajistit ošetřující praktický lékař domova.

ČČK také nabídl v případě potřeby nasazení dobrovolníků pro administrativní či organizační výpomoc, aby se zdravotnický personál mohl plně věnovat samotné vakcinaci a očkování probíhalo co nejefektivněji.

Spolupráce ČČK je pro hlavní město velmi důležitá od samotného začátku pandemie, kdy tato nezisková organizace mobilizovala na 3 500 dobrovolníků, kteří v době nedostatku ochranných pomůcek pomáhali ochránit ty nejzranitelnější. Od podzimu školí ČČK takzvané laické pečovatele v kurzu Moderní ošetřovatelství v praxi. V jednodenním kurzu se zájemci seznamují s jednoduchými základy péče o nemocného na lůžku – od obstarání osobní hygieny, přes podávání stravy až po komunikaci s nemocným. Získané dovednosti osvědčují absolventi kurzu nejen v covidových zónách nemocnic a pobytových sociálních službách. Dovednost správně pečovat mohou využít i při péči o své vlastní blízké se sníženou soběstačností v domácím prostředí.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: PV

Co tak najednou?

Proč jste z vlády, navíc tak narychlo vyhodil Bartoše? Tehdy jste tvrdil, že je to kvůli zpackané digitalizaci stavebního řízení. Nyní ji ale chválíte. Děkuji za vysvětlení.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátor Hraba: Musíme chránit Evropu tam, kde to má smysl

14:04 Senátor Hraba: Musíme chránit Evropu tam, kde to má smysl

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k narůstajícím bezpečnostním hrozbám na evropském kon…