Kaňkovský (KDU-ČSL): Povedlo se a příspěvek na péči o těžce postižené se konečně zvýší

08.12.2018 22:17 | Zprávy

Příspěvek na domácí péči o lidi s nejtěžším čtvrtém stupni postižením se zvýší o 6 tisíc korun a na péči ve třetím stupni o 4 tisíce korun, na pátečním jednání to takřka jednomyslně schválila Sněmovna. Velkou zásluhu na tom mají senátoři a poslanci za KDU-ČSL.

Kaňkovský (KDU-ČSL): Povedlo se a příspěvek na péči o těžce postižené se konečně zvýší
Foto: vitkankovsky.cz
Popisek: Vít Kaňkovský

Na počátku totiž stála snaha skupiny senátorů kolem zesnulého senátora MUDr. Plačka, kde významnou úlohu hráli senátoři za KDU-ČSL. Ti v Senátu prosadili novelu zákona o sociálních službách, která navrhla navýšení příspěvku na péči osobám ve 4. stupni postižení o 6 tisíc korun. Poslanci za KDU-ČSL pak přidali k této senátní novele další návrh, a to na zvýšení příspěvku na péči i ve stupni třetím, a to o zmiňované 4 tisíce korun. Po velmi složitém průběhu legislativního procesu se podařilo skutečně navýšit příspěvek na péči u obou stupňů o zmíněné částky.

„Je to velmi dobrá zpráva jak pro zdravotně postižené, tak pro jejich rodiny, které se o tyto těžce nemocné obětavě starají často 24 hodin denně. Situace těchto rodin je velmi složitá, dlouhodobá péče o těžce nemocného člena rodiny je vysilující a stát by měl být těmto rodinám maximálně nápomocen.“ Komentuje Vít Kaňkovský dnešní schválení novely zákona o sociálních službách.

Dnešní rozhodnutí je v tomto ohledu velmi dobrým počinem, k řešení je ale řada dalších problémů, se kterými tyto rodiny bojují - například velká byrokracie a zdlouhavý systém schvalování příspěvku na péči, regionální nedostatek některých typů sociálních služeb a mnohé další.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Slavnostní účtenková loterie

Paní Schillerová, nemyslíte si, že by bylo lepší, kdyby se zabývali zaměstnanci najati na účtenkovou loterii něčím užitečnějším? Nebo že bychom mohli za účtenkovou loterii ušetřit a tyto finance raději dát či rozdělit mezi pečovatelské domy na podporu důstojného stáří? Nemyslíte si, že by taková čás...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Exner (STAN): Většinu uprchlíků i příjemců humanitárních dávek tvoří ženy a děti

9:03 Exner (STAN): Většinu uprchlíků i příjemců humanitárních dávek tvoří ženy a děti

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k uprchlíkům.