V historii české státnosti pokládáme za jeden z klíčových letopočtů rok 888. Jedná se o dobu smrti prvního z rodu Přemyslovců, předáka Čechů, knížete Bořivoje. Na internetu je jistě celá řada informací jak k tomuto knížeti. tak Přemyslovcům, tak šlechtě jako principu moci. Snažím se jen poukázat na to, že v monarchii náš národ žije přes tisíc let a za tu dobu se přihodila pěkná várka událostí, která Čechy formovala a formuje až do dnešních dnů. Obnovou monarchie Koruna Česká nemíní návrat do minulosti či snad přímo do "doby temna", jak o ní píše Alois Jirásek. Vychází z předpokladu, že princip apolitické svrchované moci je pro stát a národní stát zvláště jediným možným, budeme li trvat na příležitosti rozvíjet se ve svobodném prostředí. V devíti členských zemích E.U. monarchie, ať už konstituční či parlamerntní fungují, a jedná se veskrze o ty státy, které tvoří v porovnání s ostatními ekonomickou špičku. Nebudeme si nalhávat, že stát není ekonomický útvar.
Katastrofu, jíž lze označit majetkovou diskontinuitu, která se Českem, Moravou a Slezskem jako červená nit (pomněme jen zabavování majetku a konfiskace v letech 1938, 1948) můžeme odčinit jen jen napravením historických křivd. Panovník a jeho rodina je element, který má ke svému lidu blíže než kdokoli z volených politckých stran. Nevěřme všemu co se píše, naučme se opět chodit opět do knihovny a ověřovat si informace z vícero zdrojů a nebojme se. České korunovační klenoty snad nejsou ve své komoře uklizeny navěky.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV