Marková (BPP): Naleštěná figurka generála Pavla

17.01.2023 15:09 | Komentář

Pokrytectví liberální demokracie dosahuje vrcholu. Pod rouškou lží a polopravd nás táhne do mediální žumpy pod heslem: „Zavřete oči, zcela nový Petr Pavel přichází.“

Marková (BPP): Naleštěná figurka generála Pavla
Foto: Trikolora
Popisek: Jana Marková

Sám o sobě prohlašuje, že je hrdina, a údajnými zásluhami o českou armádu a její pověst se snaží omluvit a vyvážit svou minulost komunistického rozvědčíka. Pokud pominu jeho záhadné a zcela nestandardní zařazení do tohoto vojenského kurzu, kdy až přímluva pěti generálů proti všem jeho přímým nadřízeným pomohla budoucímu generálovi Petru Pavlovi jej absolvovat, ony i ty „zásluhy“ o naši zemi a armádu „stojí za to“.

Již při lehkém bližším pohledu totiž zjistíme, že to, čím se nás snaží prezidentský kandidát ohromit, je jen marketingová bublina jeho poradců a jeho guru, bývalého velvyslance v Rusku, Petra Koláře. Mimochodem, bublina za bezmála 35 milionů korun. A to by bylo, aby se za ty peníze nějaké ty zásluhy nenašly. I když slyšeli jste o nich? Teď mě tak napadá, jestli tohle není ten důvod, proč Petr Pavel tak málo mluví. Protože ono totiž reálně není moc o čem.

Náš hrdina byl náčelníkem Generálního štábu v letech 2012-2015. V té době, za jeho velení, výdaje na obranu – ano ty výdaje, kterými nám teď mává před nosem, že se vždy snažil prosazovat tak, abychom dostáli svým závazkům, klesaly z 1,1% HDP v roce 2012 až na krásných 0,91% v roce 2014 a 0,96% v roce 2015. NKÚ to uvádí ve své zprávě z roku 2016 a oprávněně kritizuje, že výdaje na obranu nejen že v posledních letech klesaly na právě ono necelé 1% HDP, ale navíc se přesouvaly na místo do investic, spíše do mandatorních výdajů. To moc ke chlubení není.

Nejvyšší kontrolní úřad prověřil i poskytování, čerpání a použití peněz určených na nákup techniky pro Armádu ČR (AČR) právě za velení Petra Pavla, a to v letech v letech 2011 až 2015, kdy kvůli nedostatkům v koncepci, plánování a nákupech se dle něj „zpožďuje dosažení požadovaných schopností armády“. Podle kontrolorů se také už řadu let nedařilo dokončit reorganizaci a transformaci AČR a zabezpečit pro resort obrany dostatečný rozpočet. Takže shrnuto, podtrženo. Problém Petra Pavla není v tom, že by něco udělal vyloženě špatně, ale v tom, že reálně neudělal nic. Nic nerozhodl, nic nevyřešil a o nic neusiloval.

Takový bezproblémový člověk, ideální jako křoví do Bruselu k nejvyššímu vrchnímu veliteli NATO pro Evropu, tzv. SACEURovi, kterým je vždy výhradně Američan, protože zde se soustředí veškerá skutečná rozhodující pravomoc. Předseda vojenského výboru, kterým byl Petr Pavel, je pouze prestižní funkce, jejíž držitel jen řídí jednání vojenského výboru a jeho největší rozhodovací pravomocí je určit, kdo dostane při jednáních slovo dříve a kdo později. Něco jako Rey Koranteng po vojensku. Toť tedy k tomu slavnému působení v NATO.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Článek byl převzat z Profilu Bc. Jana Marková

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Jurečka: Do nákladů jsme započítali všechny výdaje, které můžeme přes státní pokladnu identifikovat

14:07 Ministr Jurečka: Do nákladů jsme započítali všechny výdaje, které můžeme přes státní pokladnu identifikovat

Projev na 119. schůzi Poslanecké sněmovny 21. listopadu 2024 – odpověď na interpelaci poslance Juch…