„Vyhovíme opakovaným požadavkům stavebních úřadů a stavebníků a navrhneme legislativní řešení, které umožní používat původní nástroje stavebního řízení. Dále je naším úkolem stabilizovat systém, nesmí se objevit už žádné překotné aktualizace, které vedou ke zpomalení nebo zhoršení stávajících funkcionalit. Zásadním způsobem se také posílí testování samotnými uživateli, aby všechny systémy fungovaly tak, jak mají,“ říká ministr dopravy Martin Kupka.
Ministr dopravy zároveň požádá Úřad pro ochranu hospodářské soutěže o analytickou součinnost při řešení smluvních stavů, aby se předešlo možným zásadním problémům do budoucna.
„Konkrétní materiál s návrhem postupu představím vládě 16. října. Velmi úzce budu spolupracovat se stávajícím týmem Ministerstva pro místní rozvoj, který bude nedílnou součástí řešení, ale i s budoucím ministrem pro místní rozvoj, abychom dokázali přinést bezpečné a správné řešení,“ dodává ministr.
Jednání pracovního týmu se účastnili zástupci Svazu průmyslu a dopravy, Sdružení tajemníků městských a obecních úřadů, Svazu měst a obcí, Sdružení místních samospráv, zástupci Hospodářské komory, Svazu podnikatelů ve stavebnictví, zástupce hlavního města Prahy, Dopravního a energetického stavebního úřadu, zástupci České komory autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě a České komory architektů a též zástupci ministerstev práce a sociálních věcí a pro místní rozvoj.
Nápravu projektu Informačního systému stavebního řízení budou nyní řešit pracovní skupiny:
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV