„Byla to česká vláda, která jako jedna z prvních označila normu EURO 7 jako neproveditelnou a jasně ji odmítla. Předložený návrh normy by znamenal dramatický zásah do autoprůmyslu, včetně významných pracovních pozic. Stojíme na straně zdravého rozumu, reálných technických možností a na straně občanů, kteří auta potřebují k dennodennímu životu,“ říká Martin Kupka, místopředseda ODS a ministr dopravy.
„Pro společný postup se daří získávat další evropské státy. Úspěšně proběhlo například pondělní jednání ve Štrasburku se zástupci dalších sedmi států. Jasně se proti předloženému návrhu normy vymezují i naši zástupci v Evropském parlamentu. Víme, že úspěchu můžeme dosáhnout jen se silnými spojenci a jednotnou pozicí napříč českým politickým spektrem,“ dodal Kupka a navázal: „Nechceme, aby kvůli nesmyslné přemrštěné regulaci ztrácela Evropská unie u veřejnosti respekt.“
„To není odpor k elektromobilům. Jejich počet dál poroste. Všichni stojíme na straně technologického pokroku. Lidé však nepřestali používat koňské povozy ani pevnou linku proto, že by se zakázala jejich výroba či prodej. Přestali s tím sami, protože alternativa byla nejprve pohodlnější, pak i levnější a nakonec celkově všestranně výhodnější. Norma navíc může mít přímo i pro Českou republiku masivní dopad, především a s ohledem na to, že Česku generuje automobilový průmysl téměř deset procent HDP. A pokud jde o pracovní sílu, zaměstnává automobilový průmysl v úhrnu půl milionu lidí,” říká Alexandr Vondra, místopředseda ODS a poslanec Evropského parlamentu

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV