Brajgl a špína. Vyloučená lokalita se nedá vnímat jinak než všemi póry. Jak k tomu ale přijdou lidé, pro které se tahle místa stala pastí, v níž je drží obchodníci s chudobou?
A co teprve lidé z okolí? Nesmíme zapomínat, že i oni často sklízejí zkažené ovoce obchodu s chudobou.
Žít s plísní, bez tekoucí vody a elektřiny nejde. U pronajímaných bytů musí být hygiena a technické standardy na prvním místě. Nepochopím, jak si může někdo dovolit takové prostory pronajmout. A pro byty, na které lidé dostávají příspěvek na bydlení od státu, to platí dvojnásob.
Jestli byt splnil, nebo nesplnil potřebné podmínky, bude mít pod palcem Úřad práce ve spolupráci se stavebními úřady a krajskou hygienou. Zdevastovaný byt přestane být bytem. Stát už NEBUDE dávkami na bydlení podporovat obchodníky s chudobou.
Tohle je jen jeden z 15 kroků, kterými chci řešit vyloučené lokality. Pracujeme na tom společně s ministryní pro místní rozvoj a ministrem zdravotnictví. Jsem si jistá, že pro ministry z ANO to bude stejně důležité. Nakonec pomoc vyloučeným lokalitám je naše SPOLEČNÁ odpovědnost.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV