SOCDEM: Zvážíme uplatnění i dalších právních nástrojů

06.05.2024 16:21 | Tisková zpráva

Stanovisko k rozhodnutí Nejvyššího správního soudu

SOCDEM: Zvážíme uplatnění i dalších právních nástrojů
Foto: SOCDEM
Popisek: SOCDEM - logo

Sociální demokracie bere na vědomí informaci o rozhodnutí Nejvyššího správního soudu. Ze strany představitelů České suverenity jde o opakované klamavé jednání. Příkladem je zneužití jména hnutí Pro Prahu pro registraci stejnojmenné kandidátky v komunálních volbách 2014.

Sociální demokracie upozorňuje na potřebu novely volební legislativy, která do budoucna jasně stanoví ministerstvu vnitra pravidla pro registraci stran a kandidátních listin tak, aby ministerstvo vnitra mělo zákonný podklad pro své rozhodování.

Anketa

Prospěla by české demokracii korespondenční volba občanů ze zahraničí?

hlasovalo: 26096 lidí

Situace, kdy kromě Sociální demokracie a koalice zneužívající zkratku ČSSD jsou registrovány dvě kandidátky začínající slovem „ANO“ a dvě kandidáty začínající slovem „PRO“ svědčí o potřebě takové novelizace.

Na místě je také upravit podobu názvů stran a kandidátních listin tak, aby součástí názvů nebyly celé věty anebo souvětí s vypsanými volebními hesly.

Sociální demokracie má k ochraně svých oprávněných zájmů k dispozici celou škálu právních nástrojů. Cesta nástrojů ve volebním soudnictví není ani po rozhodnutí Nejvyššího správního soudu ukončena či uzavřena.

Sociální demokracie podle výsledků řízení ve volebním soudnictví zváží uplatnění i dalších právních nástrojů, aby následky možné zaměnitelnosti, nekalosoutěžního jednání, parazitování na jméně či na pověsti byly minimalizovány a aby se přispělo k upevňování politické a právní kultury mezi stranami a hnutími.

Komentář předsedy Sociální demokracie Michala Šmardy: „Pro mě je důležité, aby Sociální demokracie nebyla spojována s podvodníky, lháři, papaláši a hochštaplery. Nevadí mi, že kandiduji ve volbách. Vadí mi, že o sobě tvrdí, že jsou sociální demokraté.“

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala (SPD): Nová nizozemská vláda výrazně zpřísní svou azylovou politiku

6:16 Fiala (SPD): Nová nizozemská vláda výrazně zpřísní svou azylovou politiku

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k azylové politice nové nizozemské vlády.