Premiér Babiš zřejmě náměstka Prymulu nepochopil a asi si neuvědomuje, že si populace bude muset řízeným způsobem na koronavirus "zvyknout". Nelze totiž držet lidi v karanténě do nekonečna a myslet si, že se tak virus podaří vymýtit. Neexistuje-li účinná vakcína nebo lék, budeme si dříve nebo později muset vytvořit přirozeným způsobem kolektivní imunitu, která nás ochrání a omezí šíření viru. Ekonomicko-sociální dopady plošných opatření mohou totiž dosáhnout takových rozměrů, že způsobí více problémů než samotný virus. Řízení celého procesu by mělo být založeno na rozsáhlém testování, cílené karanténě a ochraně rizikových skupin. Přišla chvíle, kdy je třeba společnosti jasně říci, jakým způsobem se budou naše další strategie ubírat. Není to snadné, ale vláda musí vědět kudy kam, abychom nezaplatili příliš velkou cenu.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
koronavirus
Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.
Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.
autor: PV