Vysokoškolský profesor a první československý prezident dlouhodobě spolupracoval se Sociální demokracií. Sociální problémy pracujících byly tématem jeho politických vystoupení i akademických knih.
Jako starosta menšího města si z TGM beru vůli zlepšovat životní podmínky běžných lidí – pracujících, dělníků, občanů malých měst a vesnic. Dnes to pro mě znamená dát lidem skutečnou šanci bydlet tam, kde chtějí. A zajistit pro každého dostupné a kvalitní veřejné služby. Jde o obchod, doktora, spojení se světem přes internet i veřejnou dopravou, školu pro děti.
Coby předseda Sociální demokracie stavím na první místo jeho ochotu pracovat v politice. Dnes se často říká, že politika je jen hra, divadlo pro lidi, které nic neznamená. Pro TGM byla politika cesta ke změně světa, i když to zrovna nevypadalo.
O všeobecné volební právo bojoval společně se Sociální demokracií na řadě veřejných demonstrací a shromáždění. A uspěl.
Nezávislé Československo navrhl uprostřed první světové války z ciziny. A uspěl.
Postupně se stal jako člověk symbolem demokratické politiky v Evropě mezi první a druhou světovou válkou. Vědělo se, že celý svůj život stál proti bezpráví, diktaturám i vrtochům mocných. To byla velká věc!
TGM rád uvažoval o Češích jako těch, kdo mohou inspirovat svět. Sám se o to maximální zasadil.
Pojďme společně každý svým dílem na jeho práci navázat. Ať zase Česká republika a společnost ve světě něco znamenají. Ať jdeme druhým příkladem.
Autorem textu je předseda Sociální demokracie Michal Šmarda
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV