Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která působí ve výboru Evropského parlamentu pro zaměstnanost, vítá především zachování flexibility pro členské státy, jak peníze využít: „Každá země EU se potýká s jinými problémy na trhu práce a specifiky ve vzdělávání. Je proto vhodné nastavit co největší flexibilitu pro využití finanční pomoci z EU na potřebné projekty. Díky sloučení několika stávajících fondů pod jeden a zjednodušení pravidel, půjdou peníze tam, kde jsou v České republice nejvíce potřeba.“
Evropský parlament během jednání o podobě Evropského sociálního fondu po roce 2021 prosadil, aby každý členský stát vyčlenil alespoň 5 % finančních prostředků z fondu na zajištění rovného přístupu dětí k bezplatnému vzdělání, zdravotní péči, bydlení a ke stravě. Michaela Šojdrová to komentuje: „Zajištění adekvátní péče o děti je starostí především členských států. EU tímto programem zdůrazňuje děti jako prioritu. Využití peněz z ESF+ na tzv. dětskou záruku podporuji, ale pouze pokud bude zachována možnost každého státu určit si, kam peníze půjdou,“ dodává Šojdrová.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV