Například v oblasti politické podle Japonců dochází ke vzestupu nacionálně orientovaných politických stran, které jsou proti fungování Evropské unie, což Japonsko považuje za velmi špatný signál ohledně stability Evropy. Podle japonských politiků by měla EU více pomáhat v zemích, odkud lide odchází a ne imigranty řešit nedostatek levné pracovní sily. Evropa může část svých výrobních kapacit přesunout do těchto zemí.
Japonsko je v oblastní migrace velmi opatrné. Za minulý rok přijalo pouze 15 uprchlíku a nechystá se na své politice cokoliv měnit přes opakovanou kritiku některých zemí EU a představitelů OSN. Japonci se chtějí zaměřit více na humanitární pomoc. Důvody jsou jak historické (izolace Japonska), tak kulturní (specifická kultura a jazyk), politické (imigrace je velké politické téma) i bezpečnostní (Japonci nechtějí přijímat kohokoliv, kdo by nedodržoval zákony země). Podle Japonců neexistuje absolutní integrace uprchlíků, a proto bude mít Evropa později problém. Přestože mají Japonci nízkou porodnost, nemysli si, že příchod velkého poctu imigrantu by pomohl jejich ekonomice. Sami se snaží vice zapojit do práce ženy, které byly v tradiční japonské společnosti často doma a starali se o domácnost nebo zvýšit důchodový věk.
Tomáš Zdechovský
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV