Vladimír Dryml se nijak netají tím, že stojí na straně Miroslava Šloufa, který byl po zvolení do čela pražské kandidátky pro předčasné volby nahrazen ministrem dopravy v demisi Zdeňkem Žákem. Serveru Česká pozice se pak Dryml zmínil o tom, že role Miroslava Šloufa ve zvolení Miloše Zemana prezidentem byla podle něj obrovská a nezpochybnitelná, a proto nechápe, proč se proti němu strana obrátila.
Nejednotná SPOZ
„Velmi mě překvapilo, že v den zvolení prezidenta se všichni proti takovému člověku obrátili,“ sdělil senátor. Za vším podle něj stojí politický diletantismus Martina Nejedlého, lobbisty, kterého si Šlouf vychoval a který se nyní postavil proti němu.
„Místo aby se SPOZ sjednotila a šla jednotně do voleb, strana se rozdělila na dvě části. Je to velká vina Vratislava Mynáře a Martina Nejedlého. A také pana prezidenta, protože on by měl být tím spojovacím článkem. On by měl říct `usmiřte se`, a ne, že bude jednu skupinu podporovat a druhou potlačovat,“ prohlásil Dryml.
Popření stranické demokracie
Ve SPOZ byla podle něj zcela popřena stranická demokracie, což pocítil on sám na sjezdu krajské organizace v Hradci Králové, kde se s šéfem organizace málem popral. Při vzrušené debatě chytil zvoleného krajského předsedu Miroslava Matějku za kravatu. Poté senátor médiím uvedl, že by Matějka „zasloužil pár facek, aby se konečně probral“. Matějku Dryml také obvinil z takzvaného velrybářství při náboru straníků. Matějka však Drymlova nařčení odmítl se slovy, že nechce poškozovat SPOZ a k samotné potyčce mezi nimi se blíže nevyjádřil.
Direktivní řízení a příkazy prezidenta
„Vše je direktivně nařízeno, všechno se zaštiťuje osobou Miloše Zemana a jeho příkazy,“ uvedl také pro Českou pozici Dryml s tím, že jednání ve SPOZ je prý brutální a křupanské, přičemž v Královéhradeckém kraji nebyla dle Drymla kandidátka schválena podle stanov, nebyla navolena a přišla povelem od předsednictva.
Propojení Hradu s byznysmeny
Senátor hovořil i o propojení Hradu s vlivnými podnikateli, jako je Tomáš Chrenek a Jan Světlík, plzeňskou Škodou či lidmi okolo Martina Bartáka. „Za každou politickou stranou je nějaká lobbisticko-ekonomická skupina. Přece je všeobecně známo, že pan Tomáš Chrenek podpořil ve volební kampani desítkami milionů korun Jana Fischera. Při sestavování takzvané vlády odborníků je přece jasné a čitelné, kdo a kam koho dosadil,“ míní Dryml.
Ministři lídry kandidátek
Úsměvné je podle něj už jen to, když vystoupí místopředseda SPOZ (Radek Augustin – pozn. red.) a řekne, že v úřednické vládě nebude žádný ze zemanovců. „ A přitom vidíte, jak jsou tito lidé lídry na kandidátkách této strany. Nebo případy pana Augustina (šéf Úřadu vlády) nebo kancléře Mynáře. To jsou věci, které nás u občanů poškozují,“ řekl také senátor České pozici.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Petr Kupka