Rozhodnutím Nejvyššího soudu v kauze bývalých poslanců ODS podezřelých z korupce bylo podle Novotného víceméně potvrzeno, že politické obchody a přidělování "trafik" není nic, co by odporovalo politické morálce či etice, jak se domnívají také někteří politici.
Silná káva i pro politiky
Kauzu bývalé šéfky Nečasova kabinetu Jany Nagyové a vojenských zpravodajců, kteří měli na její objednávku sledovat Nečasovu manželku a další osoby, nechal nejvyšší státní zástupce běžet. Podle Novotného je to jedině správně.
"Zneužití Vojenského zpravodajství k soukromým účelům, to je, zdá se, silná káva už i pro některé politiky z pravice. Zlehčování této skutečnosti některými politiky, že se jednalo o selhání jednotlivců, na tom nic nemění," píše Novotný na Paroubkově serveru Vaševěc.cz. Selhat podle něj může řadový zpravodajec, ale když selžou dva ředitelé zpravodajství po sobě, jedná se prý nejspíš o fatální selhání mechanismu kontroly tajné služby ze strany nadřízeného Ministerstva obrany.
Ukázalo se, kdo je hrozba
Novotný, kterého do svého týmu LEV 21 získal jako jednu z mála osobností expremiér Paroubek, dodává perličku nakonec. Když Nečas odvolával v prosinci 2012 ministryni obrany Karolínu Peake (LIDEM), prohlásil, že by byla bezpečnostním rizikem pro naši republiku. Zatím prý přitom riziko představuje on sám. "Poté, co se v červnu 2013 provalilo, že vrchní ředitelka sekretariátu premiéra a blízká přítelkyně téhož úkolovala nezákonně dva poslední ředitele Vojenského zpravodajství, se bohužel ukázalo, že bezpečnostním rizikem pro náš stát byl sám premiér," uzavírá Novotný.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: adr