Jediní nositelé pravdy a ostatní jsou pitomci. Na 50 sirotků stát peníze má, na občany ČR ne?! Stali jsme se vystrašenými sobci... Češi odmítli uprchlíky ve své zemi a nastoupili Foldyna, Schwarzenberg a mnozí další

12.11.2018 20:02 | Zprávy

ANKETA Češi stále výrazněji odmítají přijímat uprchlíky. Vyplývá to z aktuálního průzkumu CVVM, podle něhož je proti přijímání už 68 procent lidí. Pro přijetí a trvalé usazení v České republice jsou pouhá dvě procenta. ParlamentníListy.cz oslovily politiky napříč politickým spektrem, hlavně poslance a některé senátory, čemu výsledky průzkumu připisují.

Jediní nositelé pravdy a ostatní jsou pitomci. Na 50 sirotků stát peníze má, na občany ČR ne?! Stali jsme se vystrašenými sobci... Češi odmítli uprchlíky ve své zemi a nastoupili Foldyna, Schwarzenberg a mnozí další
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Uprchlíci tvoří fronty na autobusy

Počet obyvatel České republiky, kteří odmítají přijímání uprchlíků, se podle nejnovějšího průzkumu společnosti CVVM zvyšuje. Jak uvedl portál iDnes.cz, 68 procent lidí zastává názor, že by naše země vůbec uprchlíky přijímat neměla. Server konstatuje, že toto číslo je téměř na historickém maximu.

Počet Čechů, podle nichž by Česká republika měla uprchlíky nejen přijímat, ale nechat je zde natrvalo usadit, je zanedbatelný. Myslí si to pouhá dvě procenta dotázaných. 24 procent lidí se domnívá, že by bylo možné migranty přijmout pouze do doby, než se budou moci vrátit zpět do své vlasti.

ParlamentníListy.cz oslovily poslance a senátory napříč politickým spektrem s dotazy, jak se k uvedeným výsledkům aktuálního průzkumu staví, čím si tento obecný český postoj vysvětlují a zda může být způsoben i nedávnou aktivitou europoslankyně Michaely Šojdrové (KDU-ČSL), která by ráda do naší země dostala několik desítek syrských sirotků.

Premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš na dotaz redakce nereagoval.

Podle mluvčího Hradu Jiřího Ovčáčka si Češi zachovali zdravý rozum. “To znamená, že nesouhlasí s přijímáním ekonomických migrantů z kulturně nepřátelského prostředí a zároveň přispívají na pomoc uprchlíkům v zónách konfliktů. A to je mnohem cennější a užitečnější než ideologická vítací kultura,” míní prezidentův mluvčí. 

“Aktivita paní Šojdrové, která je celkově nemorální, protože zneužívá k politikaření děti, má ale přece jenom jedno pozitivum. Vyvolala zájem o další pomoc v místech konfliktů. Konkrétně v Sýrii, kdy se vážně uvažuje o výstavbě celé řady zařízení na pomoc potřebným. Shrnuto, Češi rádi pomáhají tam, kde je to opravdu třeba, a zároveň vědí, že přijímání migrantů z cizí a netolerantní kultury není správnou cestou,” je přesvědčen Ovčáček.

Předseda KDU-ČSL a bývalý vicepremiér Pavel Bělobrádek byl ve své odpovědi stručný. “To je otázka na sociologa, nepřísluší mi spekulovat,” napsal redakci.

Rekordní počet Čechů odmítajících uprchlíky je podle šéfa poslanců Pirátské strany Jakuba Michálka dán tím, že se velká část lidí obává, že uprchlíci by si žili na jejich úkor. “Nemyslím si, že to je aktuální, protože uprchlíci chtějí do bohatých států a Česko přijímá spíš Ukrajince. Pro průzkum je rozhodující mediální vděčnost tématu. Je vědecky prokázáno, že lidský mozek vnímá intenzivněji strach a negativní emoce, takže je to ideální téma pro média honící čtenost, aby vydělala na inzerci,” řekl pro ParlamentníListy.cz Michálek.

“Myslím, že úsilí paní Šojdrové a dalších, kteří hodlají na každém svém šlechetném kroku po nadpozemských výšinách trousit zaostalým Čechům všeobecné dobro, štěstí, pravdu a lásku (to vše samozřejmě právě na účet zaostalých Čechů), přispěla k naší nechuti přijímat uprchlíky pouze okrajově,” sděluje místopředseda ČSSD a místopředseda sněmovního Výboru pro obranu Jaroslav Foldyna.

Lidé podle jeho slov moc dobře vědí, že neexistuje jediná evropská země, kde by přijímání migrantů vedlo k něčemu dobrému. “Myslím k něčemu dobrému pro původní obyvatelstvo. A tak nechtějí opakovat cizí chyby. Multikulturní fanatici takovému chování říkají xenofobie, nesnášenlivost a kdovíjak ještě, já takovému chování říkám zdravý rozum. To, že je jeho používání u nás zjevně rozšířenější než ve většině západoevropských zemích (kde vítají uprchlíky květinou a v případě násilí z jejich strany radí obětem, aby si je drželi na délku paže) má jistě mnoho důvodů,” míní Foldyna.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Radim Panenka

Ing. Aleš Juchelka byl položen dotaz

Sociální služby

Nemyslíte, že mnohem větší problém, než jsou finance, i když ty jsou většinou alfou omegou všeho je fakt, že populace stárne, ale sociální systém na to není vůbec připraven a nic se neděje? Už teď je problém sehnat třeba pečovatelák a další služby. Kdy začnete řešit tento problém? Protože už se měl ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Vy si snad ze mě děláte legraci!“ Okamura u mikrofonu. Pak se otočil na Fialu a bylo zle

19:42 „Vy si snad ze mě děláte legraci!“ Okamura u mikrofonu. Pak se otočil na Fialu a bylo zle

Šéf hnutí SPD Tomio Okamura ve čtvrtek ústně interpeloval premiéra Petra Fialu ohledně konkrétních k…