„Nejde přece o to, jestli přetlačí jeden druhého, ale je třeba hledat v případě zahraniční politiky, v případě jmenování velvyslanců společné řešení, které je prospěšné pro Českou republiku,“ prohlásila Miroslava Němcová v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
Co říkáte na to, že někteří prezidentští kandidáti odevzdali účetnictví, jak jim nařizuje zákon o přímé volbě, ale zůstaly za nimi dluhy? S takovou věcí zákon zřejmě nepočítal.
Nevím, jestli zákon měl být tak chytrý a počítat s tím, že ten, kdo se hlásí o funkci hlavy státu, za sebou nechá dluhy, a že to měl zákonodárce řešit. Vzhledem k tomu, že to byla první přímá volba prezidenta, soustředili jsme se hlavně na to, aby byla připravena dobře, pokud jde o ustanovení komisí, zorganizování voleb a podobně.
Tím, že je to přímá volba, tak je také přenesena velká přímá odpovědnost na každého jednotlivého kandidáta, aby dostál závazkům zákona, ale i těm závazkům, které společnost bere jako samozřejmé. Když chce být někdo hlavou státu a dobře ví, že mu z toho plynou nějaké povinnosti, třeba aby měl otevřené kontrolované účetnictví, tak z toho také vyplývá, že to účetnictví bude v pořádku a nebude mít dluhy. Asi je to nemilá situace pro Jana Fischera, nechci být nějaký sekerník, ale očekávám, že účty dá co nejrychleji do pořádku, protože jinak to veřejnost nebude moci strávit.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Libuše Frantová