Konec Bohuslava Svobody ve funkci pražského primátora rozlítil špičky ODS, které neváhaly za viníka rozpadu pravicové koalice v hlavním městě označit prvního místopředsedu TOP 09. „To, že se Miroslav Kalousek k celé věci vyjadřoval možná ještě více než sami pražští radní, vzbuzuje otazníky. Jednoznačně to ukazuje tendenci TOP 09 k destruktivní, intrikářské politice, nebo spíše politikaření,“ prohlásil premiér Petr Nečas na adresu koaličního partnera.
V případě, že TOP 09 bude i nadále volit taktiku intrikaření, Petr Nečas nevyloučil, že pražská krize bude mít dopad i na vládu. „Pan premiér neměl dobrý den. Bylo toho na něj, na chudinku, trochu moc. Až se z toho vyspinká, tak to bude zase dobré,“ zareagoval posměšně Miroslav Kalousek. Premiér mu vzkázal, že se na něj nezlobí, protože zcela jistě podlehl ´viróze´, protože by prý ve zdravém stavu takový výrok nemohl pronést.
Pomstou Praze bylo už rozpočtové určení daní
Kromě této přestřelky bylo slyšet především politiky ODS. Senátor Jaroslav Kubera doporučil premiérovi odvetu, tedy aby odvolal některé ministry za TOP 09. Někteří z jeho spolustraníků označili krok TOP 09 za zradu koaličního partnera, v souvislosti s pravděpodobnou spoluprací TOP 09 s ČSSD hovoří o návratu kmotrů do pražské politiky. Veškerými vyjádřeními se jako červená nit táhne sdělení, že za vše, tedy i za údajný puč na pražském magistrátu může Miroslav Kalousek.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jiří Hroník