Do Vlastivědného muzea v Olomouci dorazilo na dvě stě lidí převážně z řad příznivců sociální demokracie. Poté, co účastníci zhlédli spot, jenž měl s patřičnou dramatičností předvést, do jak obtížné situace Nečasova vláda tuto zemi a její obyvatele svými kroky přivedla, ujal se slova předseda sociálních demokratů.
Sobotka: Je potřeba začít jinak
„Jsme v situaci, kdy je devadesát procent lidí nespokojeno se současnou politikou. Nelze myslet si, že se zbavíme veřejného dluhu tím, že budeme jen plošně škrtat, snižovat mzdy, důchody a současně zdražovat potraviny a léky zvyšováním daně z přidané hodnoty. To povede ke zpomalení ekonomiky, lidé nebudou mít práci, stát vybere méně na daních a rozpočtový problém bude o to hlubší. Je potřeba začít z druhé strany – s podporou hospodářského růstu,“ zaznělo v úvodu z úst Bohuslava Sobotky.
Tejc: Vězni budou povinni pracovat
Jedním z ústředních témat diskuse byla otázka bezpečnosti. V rámci tohoto tématu se hovořilo nejen o potřebě mít odpovídající počet policistů v regionech podle kriminality, ale také o zavedení doživotního trestu po spáchání třetího závažného trestného činu. Jeden z prvních dotazů z řad publika proto směřoval na šéfa poslaneckého klubu strany Jeronýma Tejce, stínového ministra vnitra. Občan chtěl vědět, zda se tento takzvaný systém „třikrát a dost“ bude týkat také romské menšiny. Podle něj tím, že skončí ve vězení, budou tak podle něj Romové sociálně zajištěni na celý zbytek života. Následovala reakce Jeronýma Tejce. „Pokud to zavedeme, bude to platit pro všechny občany na území České republiky bez ohledu na to, jaké jsou barvy pleti, ale také jakého jsou státního občanství, samozřejmě s výjimkou imunity, kterou mají diplomaté,“ odpověděl Tejc.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Petr Kupka