Divadlo. Zkazili lidem oběd, píše levicový server o Kalouskovi se Sobotkou na Primě

04.02.2013 11:42 | Zprávy

Kazíte nám nedělní oběd a berete chuť k jídlu, pokud si ho ještě můžeme dovolit. Tak hodnotí nedělní Partii na FTV Prima, kde se střetli ministr financí Miroslav Kalousek a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka, přispěvatel levicově orientovaného serveru Britské listy Jan Sláma ve svém komentáři.

Divadlo. Zkazili lidem oběd, píše levicový server o Kalouskovi se Sobotkou na Primě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr financí Miroslav Kalousek

Kalousek se v pořadu pochlubil tím, že Česká republika má devátý nejtransparentnější rozpočet na světě, a dokonce prý pátý v Evropě. Sobotka mu to ale vzápětí vrátil tím, že nejlepší lekcí z transparentnosti je exministr práce a sociálních věcí za TOP 09 Jaromír Drábek, který rezignoval kvůli aféře svého náměstka Vladimíra Šišky.

Podle Slámy připomínala debata spíše "divadélko, které předváděli Ostap Bender se Šurou Pitvorou ve Zlatém teleti, když se každý z nich představil předsedovi samosprávy, ze kterého chtěli vyrazit peníze, jako syn poručíka Šmidta a ten je konfrontoval. Tito dva „synové“ pak za neustálého pokukování po předsedovi, co tomu říká, předvedli divadlo, kdy se jako dva sourozenci po letech potkávají," píše.

A podle něj je v tomto případě tím předsedou divák, kterému oba zmínění hosté pořadu předvádějí svou hru. Ani jednomu přitom nejde o prostého občana, třebaže se jím oba zaštiťují.

Chléb, máslo i mléko se zdražuje a přitom kvalita klesá, píše Sláma. "O tom, kolik stojí léky, lékař, nájem, energie, voda a další nezbytnosti ani nemluvě. Občané pak obtížně chápou, že se jim daří hůře než před dvaceti lety, že se potraviny musí dovážet, když dříve zemědělství vše pokrylo, že národní dluh dosahuje bilionové výše, když dříve byla země bez dluhů, že miliardy mizí v soukromých kapsách, zatímco není na důchody. Občané ve své většině zjišťují, že systém, který byl zaveden, se neosvědčil," dodává.

Riskantní hra politiků

Podle přispěvatele Britských listů se vláda zaštiťuje vůlí občanů ze svobodných voleb a drží se moci zuby nehty a opozice se zase omezuje na občasné divadlo před diváky televize, ale ve skutečnosti je se současnou situací spokojena, jinak by prý totiž vládu spolu s odbory při současné rozzlobenosti národa už dávno sesadila.

"Dámy a pánové ve vládě i v 'opozici' hrají s lidmi riskantní hru. Oni, kteří ani netuší, jak těžko se dnes lidem žije, se mohou dočkat, že rostoucí bídy využije někdo, kdo se místo nich postaví do čela rozzlobených mas. Stalo se to v historii už mnohokrát," uzavírá Sláma pro Britské listy.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: adr

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

Zase jen řeči

Vy tvrdíte, jak je třeba reagovat na zpětnou vazbu od lidí. To si myslím taky. Ale pak koukám, že jste se neobtěžoval reagovat ani na jeden z dotazů zde. Tak si představujete tu komunikaci v praxi? Podle mě je to tak se vším. Jako politici něco slibujete, ale realita je pak úplně jiná.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…