Na úvod řekl svou tezi, že mediokracie, tedy vláda médií, vytěsnila to, čemu se říkala demokracie. Jako příklad uvedl přímou volbu prezidenta. Tu podle něho politici nechtěli, ale média ji prosadila, aby si tak zvýšila svou moc, neboť během přímé volby prezidenta mohou silně ovlivňovat smýšlení voličů. Z rukou zákonodárců se volba přesouvá do rukou médii manipulovaného a ovládaného „lidu“.
Média určí, kdo bude příští prezident
„Půjde pak o to, jak se dohodnou lidi jako Bakala. Vybarterují nějakou osobu a tu pak prosadí,“ řekl. Média podle Hájka trivializují realitu a hrají na iracionální emoce a instinkty člověka. Útočí na první signální soustavu. Text nahrazuje čím dál více obraz a zvuk.
Média manipulují se skutečností. Vytvoří téma a to se pak díky jejich působení postupně stává realitou. Málokdo chce žít mimo médii nastolený diskurs, protože pak je de facto vyobcován ze společnosti a ostatní ho mohou považovat i za blázna.
Mediální marxismus a ateismus
Podle Hájka média prosazují programový ateismus a darwinismus. Marxismus podle něho prožívá svou renesanci, i když se média tváří, že jim je marxismus cizí. Implicitně nabízejí ale všechny jeho recepty. Je podle něho legrační, když se média jako MF Dnes či Lidové noviny vydávají za pravicová. „Snaha vypadat pravicově vede k daleko větší bolševizaci než v levicových listech,“ řekl Hájek. Za nejvíce solidní označil Právo. Hospodářské noviny jsou podle něho základnou České televize. Všechna mainstreamová média jsou podle něho marxistická, jen se liší v jeho typu.
Komunismus jako takový podle něho nikdy neexistoval. Šlo jen o ateistický státní kapitalismus. Ruku v ruce s ateismem probíhá v médiích útok na náboženství, který není frontální a explicitní jako v době komunismu, ale spíše implicitní. Média podporují i relativismus a ekumenismus, které stírají rozdíl mezi pravým a falešnými náboženstvími. K tomu pomáhají i církevní modernisté, kteří rozřeďují a relativizují církevní nauku.
Katolík nezbaští, co mu servírují média
Upozornil na to, že médii stvořeným nepřítelem se stal islám. A jelikož se jedná o náboženství, prostřednictvím útoku na něj se útočí i na křesťanství. Též hájil pojem fundamentalismus, který média zaměňují za pojem fanatismus. Fundamentalismus je podle něho ale pouze zachovávání základů, fundamentů, náboženství.
Katolické náboženství je pro média velký nepřítel, neboť katolíci uznávají hodnoty a vzorce, které médii manipulovaný svět přesahují. Jedná se již o více než dva tisíce let neměnné hodnoty. „Věřící člověk má převahu nad virtuální realitou, neboť může obsáhnout mnohem širší svět, než pro něho vymýšlí televize a rádia,“ řekl Hájek. I když podle něho v katolické církvi především po II. vatikánském koncilu narostl vliv zednářů, který se projevuje realitivisty a modernisty v církvi.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Lukáš Petřík