Jan Kraus napsal o Klausovi a zlodějských bratrstvech

06.05.2013 10:56 | Zprávy

Moderátor a bavič Jan Kraus na svém internetovém portálu Krausmagazín píše o nové české detektivce "Kdo nejvíc lže", která podle něj vznikla na základě pátrání, kdo je autorem novoroční Klausovy amnestie. Kromě toho mluví o ztrátě české důstojnosti a o jejích původcích.

Jan Kraus napsal o Klausovi a zlodějských bratrstvech
Foto: Redakce
Popisek: První číslo časopisu Kraus

Moderátor Jan Kraus reaguje na přestřelku, která se rozhořela mezi hradní kanceláří a právníkem Pavlem Hasenkopfem, který je Hradem označován za jednoho z autorů amnestie. Hasenkopf to ale veřejně popírá.

Samotné pátrání po skutečném autorovi amnestie prý přijde Krausovi zbytečné a nesmyslné, protože odpovědnost stejně zůstane pouze Klausova. Co ale moderátora zaujalo, je "pozoruhodný obraz současné státní prolhanosti. Nečekaně nám tak vzniklo malé mistrovství republiky ve lhaní," píše na webu Krausmagazín.cz.

"Tedy zatím nevíme, kdo je lhářem pololetí - a musíme jen doufat, že se na to vůbec přijde. Adeptů může být dokonce několik najednou - kdy každý lže v jiné disciplíně a každý trochu jinak," píše Kraus.

Finanční motivace

Když už se ale pátrání po amnestii rozběhlo, dobrodružnější by podle moderátora bylo zkusit udělat analýzu, kdo patří mezi nejdůležitější "amnestovance". "To není tak těžké - kromě výše trestu, případně množství ukradených miliard či stamilionů - stačí hledat tzv. mezi 'vlivnými'. A následně samozřejmě mezi přáteli přátel atd. Lze totiž předpokládat, že akt amnestie nebyl jen přátelským gestem exprezidenta bratrstvu zlodějské pracky - ale že mohl být motivován efektním zpeněžením," spekuluje Kraus.

"Přece jen bych věřil spíš na motivační sumu než jen pohnutky Klausovy mysli. Účet za velkorysé životní uklidnění by mohl být pohodlně vyrovnán v rámci oblíbených akcií na doručitele či mnoha dalšími, u nás rozkvetlými, způsoby," dodává moderátor.

Kritika Zemana

Jan Kraus ve své poznámce nenechal na pokoji ani současného prezidenta Miloše Zemana. Ten u příležitosti výročí Pražského povstání zmínil ztrátu důstojnosti, jako jeden z jeho podstatných motivů, a trefně přitom prý poukázal na skutečnost, že obdobný problém svírá i současnou českou společnost.

Kraus dává Zemanovi za pravdu. Ale podotýká, že tyto pocity sám přiživuje. "Nutno ale dodat, že pocity nedůstojnosti u občanů často umocní i počínání, které jim dává najevo, že důležitější než kvalifikace je např. příslušnost k rodu... - tedy Livia Klausová jako velvyslankyně na Slovensku," připomněl spor mezi Zemanem a Ministerstvem zahraničních věcí

"Zeman dobře zvládl jmenování soudců Ústavního soudu a paní Livie je zatím jeho jedinou - nepříjemně vleklou chybou (neprezidentuje dlouho)," dodává umělec.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: adr

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Dálniční známky a elektroauta

Dobrý den, pane poslanče, vidíte alespoň náznak logiky v tom, že elektroauta jezdí po dálnicích zadarmo? Copak ony neopotřebovávají povrch vozovky stejně jako auta se spalovacími motory, a to v řadě případů i víc díky těžké baterii? Děkuji za odpověď.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…