Je tu doba velkého komplotu proti médiím? Víme, jak to je...

24.03.2013 20:20 | Zprávy

Miloš Zeman vyhlásil „válku mediálním hyenám“ a řada politiků se přidává. V důsledku toho dnes prý prožíváme největší spiknutí proti svobodě slova od pádu komunismu. Alespoň to tvrdí spisovatel Benjamin Kuras. Mediální poradce Vojtěch Bednář je však jiného názoru. Podle něj současný prezident uráží novináře jen kvůli své image a komplot proti médiím neexistuje.

Je tu doba velkého komplotu proti médiím? Víme, jak to je...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Noviny, ilustrační foto

„Boj se nevede proti individuálnímu zneužívání mediální svobody, které lze soudit podle občanského zákoníku, nýbrž proti médiím jako celku a abstraktnímu pojmu. Čili svobodě slova. Zkuste na to prezidenta upozornit a vynadá vám, že omezujete svobodu slova jeho. Zkuste na to upozornit pseudpravicové pseudokonzervatní antimediokraty a vynadají vám do pravdoláskařů a posluhovačů satanského globalistického spiknutí. Zkuste požádat vládní a parlamentní politiky, aby se médií zastali, a čekejte donekonečna. Že by se jim všem antimediální válka hodila do krámu? Prožíváme největší spiknutí proti svobodě slova od pádu komunismu,“ napsal na serveru Česká pozice spisovatel a dramatik Banjamin Kuras.

Kdo je větší hrozbou pro demokracii? Politici, nebo média?

Podle něj politici vnímají média jako hrozbu pro svobodu slova a je tedy třeba jejich roli omezit. „Národ to baští i s navijákem. Zapomněl, že mezi tou chamradí novinářskou a chamradí politickou jsou dva důležité rozdíly: Novináře můžete nečíst nebo vypnout, politici jsou na váš každodenní život přisátí jako pijavice. Novináře za tu jejich manipulaci a mystifikaci platí všelijací ti globalističtí spiklenci, politici žijí z vašich daní,“ pokračuje Kuras.

Největším ohrožením demokracie proto podle něj vždy byli politici toužící omezovat média. „Těmi se dnes všechny demokracie hemží a ti na naši svobodu všude útočí,“ doplnil spisovatel.

Komplot proti médiím neexistuje

Mediální poradce a sociolog Vojtěch Bednář to však vidí jinak. „Já se domnívám, že na obou stranách jsou lidé, kteří dělají svoji práci. Politici mají v novinářích tendenci vidět nějaké spiknutí, což je přirozené vzhledem k jejich zaměstnání. Jenže úplně stejně mají někdy tendenci vidět novináři to spiknutí v těch politicích,“ řekl ParlamentnímListům.cz.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Petr Kupka

Jaký je váš názor na návrh zákona o pokutách za lživou a urážlivou kampaň?

Já třeba ten návrh dost dobře nechápu. Kdo by jako měl posuzovat případné lži v kampani? A jak se pozná, že jde o kampaň a ne třeba jen o (lživé) vyjádření politika mimo kampaň? Není ten návrh zákona dost gumový, jakože pokuta za lhaní bude hrozit jen v kampani? Navíc jestli někdo lže není to vlastn...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…