Kalousek: Vím, kdo po mně jde. Ale neřeknu to. Vypadal bych jako psychopat

23.07.2012 8:21 | Zprávy

Ministr Miroslav Kalousek, který čelí z nařčení, že v kauze CASA nehájí ani tak svoji stranickou kolegyni Vlastu Parkanovou, jako sám sebe, se nechal již několikrát slyšet, že po něm jdou. Ačkoli ví, o koho se jedná, nechce to prozradit. Začal by prý vypadat jako psychopat.

Kalousek: Vím, kdo po mně jde. Ale neřeknu to. Vypadal bych jako psychopat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Kalousek

"To bych se zas zítra dočetl, že jsem psychopat," vysvětluje v rozhovoru pro časopis Týden, proč nechce říct, kdo se ho údajně pokouší zničit.

"Nemám žádné důkazy. Jen si troufnu říct, že všechny tyto provokace v sobě nesou typické bártovsko-morozovské manýry. Třeba je někdo převzal. Neříkám, že to celé odvedl Bárta s Morozem. To je vše, co vám k tomu řeknu. Jinak bych se takhle bez důkazů naprosto zesměšnil.

Kalousek mluvil o útoku na svoji osobu ze strany opozice už v sobotním rozhovoru pro Právo, kde naznačil, že šéf policistů Petr Lessy mohl být ohledně své výpovědi o telefonátu s Kalouskem domluven s opozicí. Za toto vyjádření se mu dostalo několika nehezkých ohlasů. 

„Pan ministr Kalousek by udělal nejlépe, kdyby už o tom mlčel, než se do vlastních variant zaplete tak, že už nebudou nejen nepravděpodobné, ale směšné,“ uvedl předseda KSČM Vojtěch Filip. „Pan Kalousek vidí za vším spiknutí všech proti němu. Stejně tak podle něj všichni lžou a podvádí. Jen on je pravdomluvnou obětí. Ať si každý zhodnotí události posledních dní a udělá si na ně názor,“ řekl ParlamentnímListům.cz předseda poslaneckého klubu ČSSD Jeroným Tejc.

Picka by tlaku nepodlehl

Ministr v rozhovoru pro Týden opět popřel, že by při nákupu letounů CASA došlo k nějakému pochybení. A důrazně odmítá spekulaci, že by generál Vlastimil Picek jednal pod jakýmkoliv nátlakem, když poté, co několikrát vyjádřil své nesouhlasné stanovisko s nákupem, svůj názor změnil a napsal souhlasný expertizní posudek.

"Jako major v záloze těžko mohu uvěřit, že velitel armády by byl totální sr*č," řekl Kalousek dříve na adresu Picka s tím, že si nedokáže představit, že by velitel armády mohl podlehnout nějakému tlaku. Za tento svůj výrok se poté přímo Pickovi omluvil a svá slova uvedl na pravou míru. "Já jsem úmyslně volil expresivní výrazy, abych se vypořádal s těmito nesmyslnými povídačkami, že on podlehl tlaku nějakého náměstka," vysvětluje Kalousek. "Já u velitele armády naprosto vylučuji, že by ho někdo mohl k něčemu dotlačit. Tomu nevěřím," dodává.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: adr

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

Co přesně je ta neoprávněná činnost pro cizí moc?

A k čemu je tento zákon? Pokud je přeci něco nezákonné, tak na to jsou tresty nebo má trestat nějakou činnost, která není nezákonná? A lze za takovou činnost pak vůbec někoho postihovat, když nedělá nic nezákonného? A ještě by mě zajímalo, jaké tresty za takovou činnost navrhujete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…