Peake hlásá o boji s korupcí a o transparentnosti politiků. O sobě však mlčí jako zařezaná

19.02.2013 18:04 | Zprávy

Ještě rok a čtvrt potřebuje vicepremiérka pro boj s korupcí Karolína Peake přežít ve vládní funkci a pak už snad nebude muset čelit dotazům dotěrných novinářů na okolnosti koupě a prodeje jejího bývalého domu v pražské Troje a také na financování strany LIDEM, kterou loni založila. Podle právníka Veřejnosti proti korupci Milana Hulíka je však její nynější počínání nehorázné.

Peake hlásá o boji s korupcí a o transparentnosti politiků. O sobě však mlčí jako zařezaná
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předsedkyně strany LIDEM Karolina Peake

Sotva bychom ve sněmovně mohli očekávat někoho s nesmlouvavějším postojem ke korupci a s požadavkem na větší transparentnost politiků než Karolínu Peake a poslance kolem ní sdružených. Vždyť pod těmito hesly šli v roce 2010 do parlamentních voleb na kandidátce Věcí veřejných a když se po dvou letech ukázalo, že Vít Bárta a spol. nejsou schopni tyto a další ideály naplňovat, odtrhli se od nich a založili „lepší VV“, tedy stranu LIDEM.

Tento dojem o straně LIDEM by mohla ještě umocnit skutečnost, že její předsedkyně Karolína Peake je zároveň vicepremiérkou pro boj s korupcí. O to nepříjemnější překvapení pak ale čeká každého, kdo by se pídil u Karolíny Peake po odpovědích na otázky ohledně koupě a prodeje jejího bývalého domu v pražské Troje a také ohledně financování strany LIDEM firmou Cresco&Finance s anonymní vlastnickou strukturou.

Pozornost k domu v Troje přitáhly nepřiznané peníze na účtu

Server Česká pozice na svých stránkách upozorňuje, že na odpovědi vicepremiérky pro boj s korupcí čeká už 88 dnů. Vše odstartovalo zjištění, že Karolína Peake se svým manželem ještě před svým vstupem do politiky prodala rekonstruovanou vilu v pražské Troje za 57 milionů korun společnosti Nice View. Část z této sumy ale přišla na účet manželů Peakových v době, kdy byla Karolína Peake už poslankyní a v čestném prohlášení částku neuvedla. Vysvětlila to opomenutím své účetní.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jiří Hroník

Kdo stanovuje, kolik se bude platit za jednoho migranta?

A to bude každá země platit stejně? Protože co si budeme nalhávat, co je pro nás půl milionu, není to samé, co to je třeba pro Němce. A to je už definitivní, že se bude za nepřijetí platit? Nedá se s tím ještě něco udělat? A kdo bude určovat, kolik a jaké migranty máme přijmout?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…