Amnestii, kterou vyhlásil jeho otec, Klaus v zásadě schvaluje. „S odpuštěním těch ročních trestů a podmínek problém nemám. Propuštění těch dědečků, nebo spíš dědků, nad 75 let beru taky jako jistý akt milosrdenství,“ vypočítává jednotlivé body amnestie.
A pokud jde o nejkontroverznější bod zastavení stíhání, tak problém vidí úplně jinde, než v prezidentovi. „Když je někdo zločinec, tak nechápu, že ho stát nedokáže za deset let odsoudit,“ říká Klaus junior. Novináři by podle něj měli honit spíše liknavé soudce a státní zástupce, než hlavu státu. „Upřímně - mě ta amnestie připadá v pořádku,“ uzavírá.
Tragicky nevnímá ani fakt, že jeho otec odejde z prezidentské funkce méně populární, než býval. Podle něj se dokázal udržet na politickém výsluní dost dlouho. „Asi o dvacet let déle než většina ostatních,“ poznamenává. Důvodem podle jeho syna bylo i to, že Klaus nikdy nedbal na popularitu a nálady lidí, ale důsledně hájil svá stanoviska.
V březnu odejde do politické penze a jeho syn doporučuje občanům malý test. Po roce či dvou od jeho odchodu se mají zamyslet, jestli se jim bez Klause skutečně žije lépe. „Jestli má práci, kterou měl, jestli má na účtě o dvě nuly víc, jestli je skandálů v novinách méně, jestli ještě nějaký politik občas řekne něco kontroverzního o solárních panelech, Unii, nebo euru,“ doporučuje Klaus.
Lidé by se podle něj měli s odstupem podívat zpět, zda je jejich život bez Klause nějak dramaticky šťastnější.
Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jav