„Pana Semeráda jsem tu viděl jen párkrát, a to typově jen na slavnostních akcích, jako byla například vernisáž výstavy židovských památek v Evropském parlamentu. Tu tady s tehdejším hejtmanem Rathem otevíral osobně. Pokud řeším každodenní záležitosti, komunikuji s paní Krutinovou,“ popsal pro server Aktuálně.cz zkušenost se středočeským vyslanectvím jeden z členů krajanského sdružení v Bruselu.
Semerád současně vykonává funkci starosty a sám přiznává, že v Bruselu- na rozdíl od svých kolegů z ostatních krajů- tráví maximálně deset dní měsíčně. Odmítá však, že by tak byl „navíc“. Podle něj bylo toto „vytížení“ nápadem hejtmana Ratha a je ku prospěchu věci. „Dám příklad, dělali jsme soutěže pro školy, a to bylo velmi praktické, že jsem byl v Čechách a mohl jsem to komunikovat tady,“ vysvětluje.
Za svou činnost pobírá měsíční plat 90 tisíc korun, dále jsou mu propláceny letenky a služební auto. Jeho zástupkyně Krutinová bere podle jeho vlastních slov „výrazně méně“ než ambasador na telefonu.
Své funkce se starosta středočeských Cerhenic. ujal po krajských volbách v roce 2008. Za necelé čtyři roky prý odvedl pro kraj mnoho práce. „Nejvíc se povedly výstavy, které jsme měli v Bruselu. Největší ohlas měla ta o TGM a výstava židovských památek kraje,“ vypočítává. Cítí prý nevraživost ze strany ostatních krajských zástupců v Bruselu, kterou si vysvětluje tím, že neměli rádi ani hejtmana Ratha.
Nové vedení středočeské ČSSD připouští, že se činností svého bruselského delegáta bude muset zabývat. „Nemám informace o tom, že by nepracoval,“ říká však nově zvolený krajský předseda Miloš Petera. Smlouva se zástupcem Semerádem má trvat až do konce příštího roku a pokud by jí kraj vypověděl, je podle Aktuálně.cz vyslanec přípraven se bránit u soudu.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jav