Studentský parlament dokáže víc než placení politici. Čtěte, co už prosadil

23.03.2013 22:25 | Zprávy

Mizerné image karlovarských radních se rozhodl vylepšit studentský parlament, který od letošního roku zasedá na karlovarském magistrátu. A v rekordním čase dokázal prosadit více než placení politici. Kýžených oprav se tak například dočkají obyvatelé okrajových čtvrtí.

Studentský parlament dokáže víc než placení politici. Čtěte, co už prosadil
Foto: Magistrát města Karlovy Vary
Popisek: Studentský parlament v Karlových Varech

Na základě podnětů školáků totiž budou opraveny chodníky v Truhlářské ulici ve Staré Roli. Rekonstrukce, která byla plánována až na příští roky, tak bude realizována ještě letos. Zásadní rozhodnutí potěší občany jedné z karlovarské části, kteří si často stěžují, že tato okrajová čtvrt je zanedbávána, a dokonce uvažují o tom, že se odtrhnou, tak jako v minulosti učinili například obyvatelé Dalovic či Březové.

Nadějná mladá krev

Při pohledu na sestavu dvou desítek  školáků  z devíti karlovarských škol ani nechce věřit, že se místo svých běžných starostí tak dobře orientují v problematice města a v politice. Na druhém jednání tzv. studentského parlamentu čelilo vedení magistrátu řadě dotazů a podnětů, mimo jiné  věnovaných autobusové dopravě, cyklostezkám nebo studentským představením v karlovarském městském divadle. Mladí „poslanci“ byli na diskusi s představiteli města skvěle připraveni, své podněty jasně formulovali a dokázali vést věcnou debatu. Také tím se výrazně liší od sestavy karlovarských zastupitelů, o většině z nich se něco podobného dá říci jenom stěží. 

A jak vlastně karlovarský Studentský parlament vznikl? Prozradila nám to tisková mluvčí magistrátu Helena Kyselá. „Impulsem pro vznik studentského parlamentu byla aktivní účast žáků základní školy v Truhlářské ulici na Fóru zdravého města Karlovy Vary v  loňském roce 2012. Poté proběhla koordinační schůzka s řediteli a učiteli škol, jejichž žáci mají zájem se zapojit do tohoto parlamentu. Zatím se do něj přihlásilo šest základních škol a tři střední.

Tleskám jim

Někteří politici se ale domnívají, že nejde o nic světoborného a nic nového pod sluncem. Jiní zase aktivity studentů a žáků vítají. „Tleskám jim, to je bezvadný. Každá iniciativa mladých je nesmírně důležitá. Zaplať pán bůh, že se probudili!  A doufám, že příště půjdou k volbám. Když jsem seděl na městě, tak jsme studenty hodně podporovali. Přispívali jsme jim třeba na cesty do zahraničí.“ řekl ParlamentnímListům.cz bývalý pedagog a krajský zastupitel Edmund Janisch (ČSSD).

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Hana Čechová

Jaký je váš názor na návrh zákona o pokutách za lživou a urážlivou kampaň?

Já třeba ten návrh dost dobře nechápu. Kdo by jako měl posuzovat případné lži v kampani? A jak se pozná, že jde o kampaň a ne třeba jen o (lživé) vyjádření politika mimo kampaň? Není ten návrh zákona dost gumový, jakože pokuta za lhaní bude hrozit jen v kampani? Navíc jestli někdo lže není to vlastn...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…